چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷

نا گفته های سیروس آموزگار از چگونگی فرار خود

سیروس اموزگار با اشاره به دلیل مخالفت بختیار افزود: «بختیار گفت شما فعلا در ایران بمانید چون یک کارهایی قرار است انجام بدهیم. تا اینکه متوجه شدم قرار است کودتای نوژه انجام بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان، ” سیروس آموزگار ” وزیر اطلاعات کابینه “شاپور بختیار” طی مصاحبه ای با شبکه ضدانقلاب “ایران فردا” به بررسی وقایع آخرین روزهای نخست وزیری بختیار و ماجرای کودتای نوژه پرداخت.

 

وی با اشاره به خروج بختیار از ایران گفت: «زمانیکه بختیار از ایران خارج شد و به فرانسه رفت ما به طور مخفیانه در ایران زندگی می کردیم تا کسی ما را شناسایی نکند. اما به تماس هایی که با بختیار داشتم مسئله خروج خودم را نیز مطرح نمودم که با مخالفت بختیار مواجه شدم.»

 

سیروس آموزگار با اشاره به دلیل مخالفت بختیار افزود: «بختیار گفت شما فعلا در ایران بمانید چون یک کارهایی قرار است انجام بدهیم. تا اینکه متوجه شدم قرار است کودتای نوژه انجام بگیرد. اما چون تجربه نظامی نداشتم قول همکاری در اصل کودتا ندادم اما قرار شد بعد از انجام کودتا حمایت های خودم را انجام بدهم.»

 

وزیر اطلاعات کابینه بختیار تصریح کرد: «بعد از اینکه ماجرای کودتا با شکست مواجه شد و جمهوری اسلامی متوجه شد، ما احساس خطر کردیم و قرار شد از ایران فرار کنم. بعد از انجام مقدمات فرار از مرزهای کردنشین به سمت ترکیه و سپس به کشور آلمان رفتم.»

 

 

وی در خاتمه اظهار داشت: «از کشور آلمان قرار بود به فرانسه بروم اما کشور فرانسه ویزا صادر نمی کرد تا اینکه مجبور شدم به عنوان دلال گوسفند ویزای سه روزه دریافت کنم و بعد از کلی پیگیری توانستم به عنوان دلال گوسفند وارد فرانسه بشوم.»

انتهای پیام / کد خبر12263

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار