چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷

بهترین زمان بارداری از دیدگاه طب سنتی چه موقعی است

دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: از دیدگاه طب سنتی ایران قوت مزاج زنان در دوران بارداری وابستگی عمیقی به وضعیت مزاجی زن هنگام باردار شدن دارد و زنی که در محدوده وزن صحی با تعادل اخلاط در بدن باردار شود، موجب قوت مزاجش می‌شود.

999997766

به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان “پلنا”  الهام اختری در گفت‌وگو با  خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به سئوالی که آیا بارداری یا زایمان موجب قوت مزاج زنان می‏‌شود یا خیر، اظهار داشت: از دیدگاه طب سنتی ایرانی جواب این سوال وابستگی عمیقی به وضعیت مزاجی زن هنگام باردار شدن دارد، به این ترتیب زنی که با وزنی در محدوده وزن صحی با تعادل اخلاط و بدون کم خونی دوره حاملگی با زنی با وزن بالا یا پایین‏تر از وزن صحی، با عدم تعادل اخلاط و کم خونی، متفاوت خواهد بود.

وزن صحی وزنی است که زنان در آن وزن حداکثر نشاط و انرژی را دارند

وی درباره تعریف وزن صحی عنوان کرد: وزن صحی وزنی است که زنان در آن وزن حداکثر نشاط و انرژی را دارند و  با توجه به این تعریف که هیچ ارتباطی به وزن زیبایی اندام زنان ندارد، میزان وزن صحی برای هر فرد متفاوت از فرد دیگر است.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران ادامه داد: اگر یک زن دارای مزاج صحی و وزن صحی است، حاملگی و زایمان و به دنبال آن دوران شیردهی موجب سلامت و قوت مزاج رحم وی خواهد شد و به سلامت طولانی‏ تر وی کمک خواهد کرد.

اختری بیان کرد: اگر یک زن وزنی پایین‌‏تر از وزن طبیعی دارد و نشاط صبحگاهی ندارد همچنین دچار کم خونی و ریزش مو نیز هست اگر باردار شود، مسلم است که به‌جز دوران سخت بارداری، ضعف رحم و سایر عوارض که یکی پس از دیگری به سراغش خواهند آمد.

مشکلات معده قبل از بارداری موجب سخت شدن این دوران می‌شود

وی بیان داشت: اگر زنی قصد باردار شدن دارد در حالی‌که دچار اضافه وزن و درد مفاصل است همچنین از درد معده و ترش کردن شکایت دارد باید بداند که باردار شدن موجب وخامت وضعیت کلی بدنش می‌شود.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران افزود: حاملگی و زایمان یک روند فیزیولوژیک دارد که در صورتی که پیش از اقدام به آن شرایط مهیا شود به قوت زن منجر خواهد شد.

انتهای پیام / کد خبر1921

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار