شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

ویزیت پزشکی از ۹ تا ۳۸هزار تومان/ تعرفه‌های پزشکی سال ۹۴ اعلام شد

معاون درمان وزیر بهداشت از اعلام تعرفه‌های درمان ۹۴ خبر داد و میانگین افزایش نرخ تعرفه‌ها را ۹درصد و کمتر از نرخ تورم اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” محمد آقاجانی معاون درمان وزیر بهداشت اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیئت وزیران نرخ ویزیت پزشکان اعم از پزشکان عمومی، متخصص و فوق‌تخصص در بخش دولتی و خصوص در سال جاری ۱۵ درصد افزایش یافت که مابه‌التفاوت افزایش نرخ ویزیت‌ها در بخش دولتی توسط بیمه‌ها تأمین می‌شود.

وی افزود: با توجه به رشد ۱۴درصدی منابع بیمه‌ای و افزایش میانگین ۹درصدی تعرفه‌ها، می‌توان گفت هیچ‌گونه افزایش پرداختی از سوی بیماران در بخش دولتی صورت نمی‌گیرد و پرداختی بیماران همانند سال گذشته است.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: بر این اساس نرخ ویزیت در بخش دولتی برای پزشکان عمومی ۹۲هزار ریال، متخصصان ۱۱۵هزار ریال و فوق‌تخصص‌ها ۱۳۸هزار ریال و در بخش خصوصی برای پزشکان عمومی ۱۹۰هزار ریال، متخصصین ۳۰۰هزار ریال و پزشکان فوق‌تخصص ۳۸۰هزار ریال است.

به‌گفته آقاجانی، بر اساس این مصوبه تعرفه نرخ اقامت در بیمارستان‌های دولتی (هتلینگ) ۲۰ درصد افزایش یافته است که این افزایش نیز توسط بیمه‌ها تأمین می‌شود.

وی همچنین گفت: در قالب مصوبه جدید هیئت محترم دولت، میانگین رشد کل تعرفه خدمات پزشکی تنها ۹ درصد خواهد بود. این در حالیست که هموطنان واجد بیمه پایه سلامت در هنگام بستری تنها شش درصد از مبلغ صورت حساب تنظیمی را بر اساس تعرفه و قیمت مصوب پرداخت می‌کنند. از سوی دیگر روستائیان، عشایر و ساکنین شهرهای زیر ۲۰هزار نفر (دارای دفترچه بیمه روستایی) و سایر افرادی که از طریق نظام ارجاع به بیمارستان‌های وزارت بهداشت مراجعه می‌کنند، ۳ درصد از هزینه خدمات را پرداخت می‌کنند.

آقاجانی افزود: با توجه به بازنگری کتاب ارزش‌های نسبی خدمات سلامت (ویرایش اول) در سال ۱۳۹۳ و اجرای ویرایش دوم این کتاب و اصلاح این ارزش‌ها از اول فروردین ماه ۹۴، رقم ریالی ضریب حق‌الزحمه خدمات پزشکی در سال ۹۴ در بخش دولتی و خصوصی تغییری پیدا نخواهد کرد.

معاون درمان وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: همچنین نرخ خدمات پاراکلینیک در بخش دولتی تغییری پیدا نخواهد کرد.

 

منبع: تسنیم

انتهای پیام / کد خبر22701

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار