دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷

گزارش یونایتدپرس: بوکو حرام، مرگبارترین گروه تروریستی در جهان

یونایتدپرس در گزارشی نوشت: گروه شبه نظامی بوکو حرام مرگبارترین گروه تروریستی جهان است.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” یونایتدپرس در گزارشی با استناد به آمار موسسه صلح و علوم اقتصادی نوشت: بوکو حرام در سال ۲۰۱۴ میلادی هفت هزار و ۵۱۲ نفر را کشته که این تعداد ۳۰۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۳ میلادی بوده است.

طبق این گزارش، گروه تروریستی داعش بیش از هر گروه تروریستی دیگری توجه رسانه ها را به خود جلب کرده؛ اما سال گذشته میلادی، شش هزار و ۷۳  نفر را کشته که این تعداد کمتر از آمار کشتارهای گروه بوکو حرام بوده است. در عین حال، شبه نظامیان فولانی نیجریه در سال ۲۰۱۴ میلادی، هزار و ۱۲۹ نفر را کشته اند که این تعداد ۶۳ نفر بیشتر از سال ۲۰۱۳ میلادی بوده است. وزارت امور خارجه آمریکا در سال ۲۰۱۳ میلادی، بوکو حرام را در فهرست گروه‌های تروریستی خارجی قرار داد.

در این گزارش آمده است: بوکو حرام ماه مارس به پیروی از گروه تروریستی داعش متعهد و به متحد این گروه در غرب آفریقا تبدیل شد. در گزارش موسسه صلح و علوم اقتصادی، حملات گروه‌های شبه نظامی در جهان در مقایسه با سال قبل از آن، هشتاد درصد افزایش داشته که این میزان افزایش در ۱۵  سال گذشته بی سابقه بوده است. در سال ۲۰۰۰ میلادی، سه هزار و ۳۲۹  نفر در حملات شبه نظامیان کشته شدند در حالی که در سال ۲۰۱۴ میلادی تعداد کشته ها در این حملات با نه برابر افزایش به ۳۲ هزار و ۶۵۸ نفر رسید.

در ادامه این گزارش آمده است: اغلب این حملات در پنج کشور متمرکز بوده و حدود ۷۸ درصد کشتارهای تروریستی در سال ۲۰۱۴ میلادی در افغانستان، عراق، نیجریه، پاکستان و سوریه بوده است. تعداد قربانیان فعالیت های تروریستی سال گذشته در کشورهای دیگری از قبیل کامرون، جمهوری آفریقای مرکزی، سومالی، سودان جنوبی، یمن و اوکراین نیز افزایش یافته است.

در این گزارش همچنین آمده است: تعداد کشورهایی که دست کم یک بار چنین کشتارهایی را تجربه کرده اند با هشت مورد افزایش در سال ۲۰۱۴ میلادی، در مجموع به ۶۷ کشور رسید که این آمار کشورهای غربی از جمله استرالیا، اتریش، بلژیک، کانادا و فرانسه را شامل می شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام / کد خبر27124

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار