پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

رستمی: همه مدال طلا را به من تبریک گفتند/ هنوز باور نمی کنم وزنه را از پشت انداخته باشم

وزنه بردار دسته ۸۵ کیلوگرم کشورمان گفت: مدال طلا برای ایران بود و همه مدال طلا را به من تبریک گفتند و نباید از این اتفاق دلسرد شوم و آینده را خراب کنم.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” در ششمین روز از هشتاد و یکمین دوره رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی بزرگسالان جهان که مرحله دوم انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز است وزنه‌برداران دسته ۸۵ کیلوگرم در گروه A به مصاف هم رفتند که کیانوش رستمی نماینده کشورمان در این دسته در پایان مسابقات مدال برنز یک ضرب و نقره دوضرب و مجموع را از آن خود کرد و طلسم مدال نگرفتن ایران در مسابقات را شکست.

وی بعد از کسب عنوان نایب قهرمانی جهان درباره عملکردش در مسابقات گفت: مسابقه جالبی برای من بود. در یک ضرب خوب کار نکردم، اما در دوضرب بهتر بودم و خوب ظاهر شدم و یک تکنیک جدید را در دوضرب استفاده کردم.

رستمی ادامه داد: در دو ضرب بیشتر از یک حرکت نمی زنم، اما در این مسابقه دو حرکت زدم هرچند که با وجود اینکه وزنه قبول بود، اما چون از پشت افتاد مورد تأیید قرار نگرفت؛ شاید قسمت من بود تا وزنه از پشت بیفتد در حالی که تا به حال هیچ وقت اینطور وزنه را نیانداخته بودم و شاید برای اولین بار بود که این اتفاق می افتاد و شاید لایق مدال طلا از نظر خدا نبودم.

نایب قهرمان جهان تصریح کرد: با اعتماد به نفس بالای روی صحنه آمدم و برای اولین حرکت، وزنه ۲۱۴ کیلوگرمی را انتخاب کرده بودم. وزنه بردار روس با شش حرکت به مدال رسید، اما من با دو حرکت به مدال رسیدم، اما همچنان این سوال در ذهن من وجود دارد که چرا وزنه از پشت افتاد و شاید تا زنده ام این سوال در ذهنم خواهد ماند؛ باید بارها مرور کنم که چرا وزنه از پشت افتاد. شاید بهتر این است که به آینده و مسیری که در پیش دارم فکر کنم و اینکه به چه چیزی می خواهم برسم.

رستمی در پاسخ به این سوال که آیا استرس عدم نتیجه گیری سایر اعضای تیم در عملکردش تأثیرگذار نبود، گفت: من هر بار که در مسابقات شرکت می کنم هیچ استرسی ندارم، اما امسال شرایط متفاوت بود چون تیم دچار اتفاقات بدی شد که باورکردنی نبود. مصدومیت بهداد سلیمی، سعید محمدپور، سهراب مرادی و اوت کردن تقیان و بهروزی باورکردنی نبود. اگر این اتفاقات را روی کاغذ بیاورید خیلی سخت است.

دارنده مدال برنز المپیک لندن گفت: اما باز هم می گویم که باید خدا را به خاطر این مدال شکر کنم و خوشحالم که در ریاست علی مرادی این مدال را گرفتم. باید بدانید که مدال طلا برای ایران بود و همه مدال طلا را به من تبریک گفتند. از این اتفاق نباید دلسرد شوم و آینده را خراب کنم. شاید این مسابقات پلی باشد تا در آینده نتیجه بگیرم. هیچ چیزی دور از دسترس نیست و هر کسی باید تلاش کند.

رستمی درباره حضور تماشاگران ایرانی نیز گفت: باعث افتخار من بود که بیش از نیمی از حاضران در سالن ایرانی بودند و همه جا پرچم ایران بود.

وی درباره انتقاداتی که به انتخاب وزنه توسط سرمربی تیم ملی می شود و قرار گرفتن وزنه برداران در گروه های پایین گفت: به هیچ عنوان چنین چیزی نبوده و درست نیست. توکلی کارش را بسیار خوب انجام می دهد و همواره از نظر وزنه برداران استفاده می کند و با آنها همفکری می کند، اما برخی مربیان خودمختار هستند و تنها می خواهند نظر خودشان را پیاده کنند. اگر من درخواست انتخاب وزنه ۲۱۹ کیلوگرمی را داشتم نظر خودم بود چون می خواستم رکورد دنیا را بزنم و اگر غیر از این بود شاید روی صحنه نمی رفتم.

 

انتهای پیام / کد خبر27386

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار