سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷
محسن شفیعی:

شهادت آیت الله النمر نقض آشکار حقوق بشر

اما اینکه رئیس جمهور در پیامی دیرهنگام بیش از آنکه به اصل موضوع بپردازد، مسئله ای حاشیه ای را مورد توجه قرار داده، از شخصیت حقوقدان و جهان دیده ای همچون حجت الاسلام دکتر حسن روحانی دور از انتظار است.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” آیت الله النمر که سه سال قبل به گناه امر به معروف و نهی از منکر و دفاع از حقوق شهروندان کشورش به‌ویژه شیعیان محروم مناطق شرقی عربستان بازداشت شده بود، اینک در سایۀ سکوت مجامع حقوق بشری در معرض اعدام قرار گرفته است.

تاریخ تشیع ثابت کرده است که حق ماندنی و باطل رفتنی است. خدا این عرصه را باز گذاشته است تا ببیند آیا امت اسلام به وظایف خود عمل خواهد کرد یا نه.

جنایت آل‌سعود در سرزمین منا در مراسم حج امسال که منجر به قربانی شدن چند هزار زائر خانه خدا شد، ولی مجامع بین المللی موضع انفعالی گرفته و مسئولان ما در قبال آن فاجعه بسیار سرد موضع گرفتند و صرفاً عنوان کردند که این فاجعه به واسطه بی‌تدبیری دولت عربستان رخ داده است.

رئیس‌جمهور در پیامی که درباره اعدام شیخ نمر صادر کرده است، این اقدام را عملی غیرانسانی توصیف کرده است؛ ما خطاب به ایشان می‌گوییم شما خود زمانی حنجره انقلاب بوده‌اید. بعید می‌دانیم که ندانید اعدام شیخ نمر صرفاً یک حرکت غیرانسانی بوده بلکه دستور دستگاه‌های جاسوسی به سگ‌های قلاده بر گردنشان بوده است.

یکسال بمباران مردم یمن و سرکوب و شکنجه مردم بحرین که منجر به باز شدن پای شکنجه‌گران آمریکایی به این کشور شده است لذا جنایات آل‌سعود صرفاً غیرانسانی نیست، بلکه مخالف همه ادیان توحیدی است.

حمایت وپشتیبانی از داعشی که چند هزار نفر ناموس اسلام را به اسارت گرفته‌اند و با فیلمبرداری آنها را به فروش اینترنتی رسانده‌اند صرفا غیرانسانی نیست بلکه نشان دادن چهره منفور وخشن از اسلام در جهان است که عامل اصلی آن وهابیت خبیث است
هر چند که آل‌سعود از خود اراده‌ای ندارند دانسته یا ندانسته به جنگ با خدا رفته‌اند اما بدانند که دست خدا بسته نیست؛ و از ترس قدرت صهیونیسم از آنان اطاعت می‌کنند.

وبانصرت الهی نوکران ذلیل آمریکا و اسرائیل نابود خواهند شد.

علیرغم اینکه تمام این جنایتها به آمریکای جنایتکار برمیگردد اما این روزها بعضی از افراد سیاسی از صلح و رابطه با آمریکا سخن می‌گویند.

وزیر خارجه آمریکا چندی پیش عنوان کرده بود که من از ۱۲۰ کشور دنیا تعهد گرفتم که اگر داعش اعلام موجودیت کند، آنها دولت را به رسمیت بشناسند.

مگر ندیدید که آمریکا ۱۲۰ هزار بعثی را برای تشکیل دولت به اصطلاح اسلامی آموزش داد؛ مگر آمریکایی‌ها نگفتند که مشکل ما با ایران نیست بلکه با اسلام ایران است؛پس این سیاست نیست که در برابر آمریکا اظهار عجز کنیم.

مقام معظم رهبری با سفرای ایران در دنیا، در زمان دولت نهم فرمودند همه مسئولان باید یک سیاست را دنبال کنند و آن سیاست تعاملی ضداستکبار است، بنابراین حتی سفرای ما و مسئولان دستگاه دیپلماسی ما حق ندارند در نگاه، ایده، منش و فکر خود جز این عمل کنند و باید در همه عرصه‌ها ضدیت با سلطه به روشنی بیان شود.

سران کشورهای اسلامی بدانند آمریکا تا زمانی به شما ترحم خواهد کرد که برایش سودی داشته باشید، والا با شما همانند صدام رفتار خواهد کرد چرا که قران میفرماید: “ولن ترضی عنک الیهود ولاالنصاری حتی تتبع ملتهم”

رئیس جمهور که ساعاتی پس از انفجارهای تروریستی پاریس و در ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح همان روز در پیامی خطاب به همتای فرانسوی خود ضمن ابراز «تاسف و اندوه فراوان» خود و به «نام ملت ایران» آن «جنایت ضد بشری» را «شدیدا محکوم» کرده بود ساعت ۱۲:۵۸ دقیقه روز بعد در پیامی با اعلام اینکه اعدام شیخ نمر «موجب تاسف و تاثر جوامع اسلامی» شده از جانب خود این «اقدام غیر انسانی» را «محکوم» کرد.

فارغ از اقدام دیرهنگام رئیس دولت جمهوری اسلامی در محکومیت این اقدام (که در موضوع حمله به شیعیان نیجریه هم شاهد آن بودیم)، تعابیر و الفاظی هم که رئیس جمهور در این پیام بکار برده است در مقایسه با مورد مشابه (انفجارهای فرانسه) ضعیف بوده و بدون شک امکان تنظیم متنی متقن تر و عزتمندانه تر نیز وجود داشت.

اما این تمام ماجرا و افسوس نیست. متاسفانه آقای روحانی به محکومیت اقدام دولت عربستان بسنده نکرده و فرصتی یافته تا بار دیگر به آنچه افراط افراد داخلی می نامد، حمله کند و ضمن محکومیت اقدام آنها در حمله به سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد، وزارتین کشور و اطلاعات را مامور شناسایی خاطیان کرده تا به دست دستگاه قضایی سپرده شوند.

تردیدی در اشتباه بودن حمله و آسیب زدن به اماکن دیپلماتیک وجود ندارد، اقدامی که پیش از این هم رهبر معظم انقلاب در جریان حمله به سفارت انگلیس فرموده بودند: «در قضیه اخیر اشغال آن سفارت خبیث، احساسات جوانان درست بود ولی رفتنشان درست نبود.» و البته باید نهادهای انتظامی و امنیتی همه ابعاد آن (از جمله احتمال برنامه ریزی شده بودن این اقدامات از سوی وابستگان آل سعود، قصور نیروهای انتظامی در حفاظت از این اماکن و …) را واکاوی کنند.

اما اینکه رئیس جمهور در پیامی دیرهنگام بیش از آنکه به اصل موضوع بپردازد، مسئله ای حاشیه ای را مورد توجه قرار داده، از شخصیت حقوقدان و جهان دیده ای همچون حجت الاسلام دکتر حسن روحانی دور از انتظار است.

باید از آقای رئیس جمهور پرسید؛ واقعا عمق فاجعه اقدام آل سعود در اعدام عالم برجسته شیعه بیشتر است یا خسارت زدن به ساختمان دیپلماتیک حکومتی که پائیز امسال در اثر کوتاهی و سوء تدبیرش،یا عمدی هزاران مسلمان و از جمله صدها هموطن ایرانی، لباس احرام شان کفن شان هم شد؟

رهبر معظم انقلاب اسلامی با محکومیت شدید قتل عالم مؤمن و مظلوم شیخ نمر گفتند: بدون تردید دست انتقام الهی گریبان سیاستمداران سعودی را خواهد گرفت. این خون “بسیار سریع” دامان مجریان این رژیم را می‌گیرد ایشان با انتقاد شدید از سکوت مدعیان آزادی، دموکراسی و حقوق بشر و حمایت آنان از رژیم سعودی که خون بی‌گناه را تنها به‌خاطر انتقاد و اعتراض به زمین‎ می‌ریزد، تأکید کردند: جهان اسلام و همه دنیا باید نسبت به این قضیه احساس مسئولیت کنند.

نویسنده: محسن شفیعی

انتهای پیام / کد خبر28482

مطالب مرتبط

 1. تشکر از اقای شفیعی وای کاش رئیس جمهور اینقدر به امریکا واجانب اعتماد نمیکرد

 2. محمدرضا

  روایتی از یکی از معصومین (ع) شنیدمکه به شرح زیر است:

  در آخرالزمان مردی که نامش برگرفته از نام حیوان است به تاج و تخت می رسد و پس از آن مردی به نام عبدالله قدرت را به دست می گیرد. هرکس از مرگ او به من خبر دهد، من نیز مژده ظهور مهدی را به وی خواهم داد. پس از گذشت چند روز و چندماه از مرگ عبدالله دولت {مهدی} ظاهر می شود.” گفته می شود منظور از پادشاه همنام با حیوان فهد (یوزپلنگ یا سگ) باشد که پس از او عبدالله پادشاه عربستان گشته است.

  و به فرموده حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) این خون “بسیار سریع” دامان مجریان این رژیم را می‌گیرد.

 3. از کجا معلوم تا حالا پیامی تسلیتی جهت شکسته شدن شیشه های سفارت به ملک سلمان نداده باشه

 4. جمالی

  فقط کافی بود اتفاقی که برای این عالم برجسته شیعه افتاد برای یک خاخام صهونیسم می افتاد
  آن وقت اقای بوق در دقایق اولیه پیام تسلیت صادر می کرد.

  خدایا به تو پناه می برم از اینکه خودم را به خواب بزنم!!!!!!!!!

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار