دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷
تکلیف 2 سهمیه نهایی وزنه‌برداری مشخص شد

براری و هاشمی المپیکی شدند/مولایی از قطار ریو پیاده شد

پس از پایان تمرین سنگین سه وزنه بردار باقیمانده ازکسب مجوز المپیک ریو مولایی از قطار ریو پیاده شد و براری و هاشمی المپیکی شدند.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ پایان دوازدهمین جلسه شورای عالی وزنه برداری که بلافاصله بعد از تمرین سنگین وزنه‌برداران اردونشین تیم ملی برگزار شد، با مشخص شدن تکلیف ۲ سهمیه باقیمانده از مجموع ۵ سهمیه کاروان وزنه برداری ایران اعزامی به المپیک ۲۰۱۶ ریو توام بود.

در خاتمه دوازدهمین جلسه شورای عالی فنی و پس از توضیحات کامل و فنی سجاد انوشیروانی در خصوص شرایط چند ماه اخیر وزنه برداران و نیزآخرین رنکینگ سه سال اخیر مسابقات جهانی در اوزان (۹۴،۱۰۵و۱۰۵+ کیلوگرم) اعضاء شورای عالی فنی انتخاب دو نماینده باقیمانده را به رای گیری گذاشتند و در نهایت از مجموع ۱۵ رای ماخوذه نتایج زیر کسب شد و تکلیف ۲ سهمیه نهایی کاروان وزنه برداری مشخص گردید.

در خاتمه رای گیری اعضای شورای عالی به ترتیب محمدرضا براری با کسب ۱۲ رای و علی هاشمی با بدست آوردن ۱۰ رای بعنوان نماینده‌های المپیکی ایران در اوزان ۱۰۵ و ۹۴ کیلوگرم گزینش شدند. بهادر مولایی ملی پوش شایسته دسته فوق سنگین کشورمان نیز اگر چه در چند ماه گذشته زحمات بسیاری را در تمرینات شبانه روزی تیم ملی متحمل شد اما در نهایت بواسطه عملکرد فنی و رکوردی نه چندان قابل قبولی که از خود بجای گذاشت متاسفانه نتوانست بیش از ۴ رای از مجموع ۱۳ رای ثبت شده را کسب کرده تا بدین واسطه از قطار ریو پیاده شود. همچنین ۲ رأی از مجموع ۱۵ رای مأخوذه نیز سفید بود.

برهمین اساس، کاروان ۵ نفره وزنه برداری ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو را به ترتیب کیانوش رستمی دردسته ۸۵ کیلوگرم، علی هاشمی و سهراب مرادی در دسته ۹۴ کیلوگرم، محمدرضا براری در دسته ۱۰۵ کیلوگرم و درنهایت بهداد سلیمی در دسته ۱۰۵+ کیلوگرم تشکیل می‌دهند.

نخستین گروه از تیم ملی وزنه برداری کشورمان در تاریخ ۱۱ مرداد به دهکده بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو اعزام می‌شوند.

 

انتهای پیام / کد خبر32475

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار