پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
در پنجمین دوره جشنواره کرال فرهنگیان کشور؛

در بخش های مختلف تیم های شهرستان های تهران و مردان یزد رتبه های برتر را از آن خود کردند

در پنجمین دوره جشنواره کرال فرهنگیان کشور که در شهرستان فلاورجان برگزار شد؛ در بخش های مختلف تیم های شهرستان های تهران و مردان یزد رتبه های برتر را از آن خود کردند.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” پنجمین دوره جشنواره همسرایان کرال فرهنگیان کشورعصر امروز با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در اردوگاه کشوری شهید بهشتی شهرستان فلاورجان برگزار شد و تیم های برتر پس از چهار روز رقابت معرفی شدند.

حمیدرضا کفاش در اختتامیه این رقابت ها گفت: هنر اصلی زنده نگه داشتن نظام مقدس جمهوری اسلامی بود و هنرمند اصلی شهدا، جانبازان و ایثارگران بودند که با اهدای خون خوئد نگذاشتند ذره ای از خاک این کشور به دست دشمن بیفتد.

وی با اشاره به این که در سال آینده داوران به صورت حضوری در استان ها حضور خواهند یافت و از نزدیک در شرایط بهتری داوری این رقابت ها را خواهند کرد ادامه داد: با ظرفیتی که این جشنواره دارد باید به یک جشنواره ملی تبدیل شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: همانگونه که ریاست جمهوری بارها اعلام کرده اند بودجه فرهنگی کشور باید به سمت آموزش و پرورش روانه شوددر سال ۹۶ یک تحول عظیم در بودجه این وزارتخانه انجام خواهد شد و مخصوصاً در بخش پرورشی یک ردیف بودجه پس از سالها مستقل خواهد شد.

وی با اشاره به این موضوع که وزارت نیرو در واقع آموزش و پرورش است که بر روی نیروی تفکر کار می کند اضافه کرد: همانگونه که کندروی مشکل ایجاد می کند تند روی نیز در مساله فرهنگی و پرورشی ایجاد می کند و همیشه در زمینه های مختلف باید میانه روی کرد.

وی ادامه داد: معلمان هیچگاه در مسایل فرهنگی از حدود شرعی فراتر نمی روند و گواه این ادعا اعتماد خانواده های ۱۳میلیون نفر دانش آموز است که به این وزارت خانه می شود.

وی با اشاره به برگزاری بیتشر جشنواره های فرهنگی در کشور اظهار کرد: در کشور ما پول زیاد وجود دارد اما در جاهای خوبی خرج نمی شود و اگر برنامه ها را با قدرت و برنامه ریزی خوبی اجرا کنیم می توانیم پول های ناشناس و غیرکاری که وجود دارد را به سمت آموزش و پرورش جذب کرد.

به گزارش پلنا در پایان این رقابت ها در بخش تکخوان برتر حسن فرحبخش از خوزستان به عنوان نفر برگزیده انتخاب شد و همچنین در بخش موسیقی ترکیبی هیأت داوران تیم شهرستان های تهران را به عنوان تیم اول انتخاب کرد و تیم های زنجان و گلستان به مقام دوم به صورت مشترک دست یافتند و تیم خوزستان نیز مقام سوم را از آن خود کرد.

همچنین در بخش موسیقی غیر ترکیبی نیز به ترتیب تیم مردان یزد مقام اول، تیم خراسان رضوی مقاوم دوم و تیم های کرمانشاه و یزد در بخش زنان مقام سوم مشترک این رقابت ها را بدست آوردند

انتهای پیام / کد خبر33111

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار