یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷
سایه شوم شبکه بهایی «من و تو» بر سر یک کتاب کودک!

«خانواده تپل ها» این بار کاریکاتور روحانیت را دستمایه خود قرار داده است+ عکس

خانواده تپل ها نام برنامه ای از شبکه «من و تو» بود که یک بازیگر ثابت با گریم های مختلف در چندین نقش زن و مرد بازی می کرد. این برنامه که در نوع خود به تمسخر ارزش های اسلامی اهتمام داشت، متاسفانه دستمایه و الگویی برای یک کتاب کودک آن هم با چاپ کاریکاتور روحانیت شده است!

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” به نقل از ندای اصفهان، خانواده تپل ها نام برنامه ای به ظاهر طنز از شبکه ماهواره ای «من و تو» بود که یک بازیگر ثابت با گریم های مختلف در چندین نقش زن و مرد و پیر و جوان بازی می کرد.

این برنامه که در نوع خود به تغییر سبک زندگی ایرانیان و تمسخر ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی اهتمام داشت، متاسفانه دستمایه و الگویی برای چاپ یک کتاب کودک با مجوز وزارت ارشاد دولت روحانی شده است!
مجموعه قصه های «خانواده تپل ها» نام یک کتاب کودک سه جلدی از انتشارات «آوای مهدیس» است که اشعاری ضعیف دارد اما در تصویرنگاری با جسارت تمام حتی به کشیدن کاریکاتور روحانیت نیز دست زده است.

هرچند مدتی از چاپ این کتاب می گذرد اما ظاهرا اعتراضی از طرف حوزه علمیه یا روحانیون را به همراه نداشته است. به نظر می رسد حوزه علمیه مدت ها است که به هر دلیلی راه سکوت و بی تفاوتی را در پیش گرفته و از اینکه در سالهای گذشته به طور مکرر در فیلم های طنز تلویزیون یا سینما نیز عده ای (با سوابق معلوم الحال) لباس روحانیت را به تن می کنند واکنشی نشان نمی دهد.

خانواده تپل ها

شاید اولین قبح شکنی از فیلم «مارمولک» ساخته کمال تبریزی شروع شد که همان زمان اعتراضات گسترده ای را از جانب برخی علما به همراه داشت. اما پس از آن قضیه عادی شد و دیگر شاهد بحث های موافق و مخالف در این زمینه نیستیم.

از سویی شبکه بهایی من و تو با تشکیل اتاق فکرهای قوی سعی در تخریب ارزش های خانواده های ما دارد و از آن سو دو ضلع بی تفاوتی و کج سلیقگی این مثلث مخرب را تکمیل می کند.

خانواده تپل ها

خانواده تپل ها

انتهای پیام / کد خبر33600

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار