دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷

رها سازی یک قلاده روباه در شهرستان فلاورجان

سرپرست اداره محیط زیست فلاورجان گفت: یک قلاده روباه با همکاری مامورین آتش نشانی شهر فلاورجان پس از نجات یافتن از دام در طبیعت رها شد.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” سرپرست اداره محیط زیست شهرستان فلاورجان در گفتگویی با این پایگاه خبری گفت: یک قلاده روباه که توسط مامورین  آتش نشانی شهرستان فلاورجان گرفته شده بود و به مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان تحویل داده شد در طبیعت شهرستان  رها سازی شد.
ولید مغربی ادامه داد: روباه جانوری از تیرۀ سگسانان است و این حیوان تقریباً در همه نقاط دنیازندگی می کند؛ حتی روباه در نواحی قطبی در جلگه‌های بی‌درخت شمال و دور نیز به حیات خود ادامه می دهند.

وی ادامه داد: این حیوان در هر منطقه ای گونه ای خاص دارد و به رنگ‌های مختلف دیده می‌شود به طوری که روباه‌های سرخ در اروپا، آفریق و همچنین در آسیا و آمریکای شمالی به سر می‌برند.

سرپرست اداره محیط زیست شهرستان فلاورجان در ادامه با بیان این مطلب که  همۀ روباهان سرخ، واقعاً سرخ‌رنگ نیستند اظهار کرد: روباه حیوان همه چیز خواری است و بیش‌تر جوندگان، پرندگان و حشرات را شکار می‌کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: روباه در مواقعی که غذا کم باشد به لاشه خواری هم روی می‌آورد و جالب است که این موجود  همچنین می‌تواند از میوه‌های گوشتی و دانه‌ها تغذیه کنند.

۹۹۹۹۴۸۳۵

مغربی در پایان ضمن تشکر از شهروندان و اهالی شهرستان فلاورجان گفت: گزارش گونه های جانوری گرفتار در باغات و منازل ازسوی شهروندان به این اداره جای بسی امیدواری و نشان از آشنایی شهروندان با اهمیت حیات وحش دارد که در نهایت موجب آزادسازی گونه در طبیعت می شود.

انتهای پیام / کد خبر33790

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار