یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷
سرپرست اداره محیط زیست فلاورجان خبر داد:

جلوگیری از فعالیت ۱۰ واحد صنعتی آلاینده در شهرستان

سرپرست اداره محیط زیست شهرستان در گفتگویی از تعطیلی ۱۰ واحد صنعتی آلاینده در فلاورجان به دلیل رعایت نکردن مسایل زیست محیطی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فلاورجان در گفتگویی با این پایگاه خبری گفت: ازشهریور سال جاری تاکنون از فعالیت ۱۰ واحد صنعتی آلوده کننده هوا و محیط زیست دراین شهرستان جلوگیری به عمل آمد.

محمد ولیدمغربی اظهار داشت: تعداد ۷  پرونده دیگر از واحدهای آلوده کننده هوا برای رای نهایی در مراجع قضایی در حال بررسی است .
وی ادامه داد: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فلاورجان برای ۱۰ واحد متخلف نیز اخطارهای زیست محیطی صادر کرده است و اگر مشکلات خود را رفع نکنند بزودی از فعالیت آنها نیز جلوگیری به عمل خواهد آمد.
سرپرست اداره محیط زیست فلاورجان در خصوص دلایل برخورد با این واحدهای صنعتی تصریح کرد: این واحد های صنعتی متخلف به دلیل عدم رعایت مقررات زیست محیطی، ایجاد آلودگی شدید، تهدید علیه بهداشت عمومی و به خطر انداختن سلامتی مردم با حکم قضایی پلمب شدند.
وی همچنین افزود: در پی عدم توجه به اخطاریه ها و توصیه های کتبی جهت رفع آلودگی واحدهای آلاینده، دستور پلمپ و جلوگیری از فعالیت این واحدها صادر و اقدام شد.
مغربی اضافه کرد: نداشتن مجوزهای زیست محیطی قانونی جهت فعالیت، وارد کردن آلاینده های خطرناک به محیط زیست و عدم توجه به اخطار رفع آلودگی از مهم ترین دلایلی است که اداره محیط زیست با آنها برخورد خواهد کرد و در وهله اول اخطار داده می شود و در صورتی که واحد صنعتی به اصلاح ایرادات خود نپرداخت برخورد سختتری با آن واحد شده و در نهایت پلمپ خواهد شد.
وی حمایت از صنایع سبز را مهمترین رویکرد سازمان حفاظت محیط زیست در استان دانست و یادآورشد: صنعت باید در مسیر توسعه و رفاه مردم باشد و بستر لازم را برای همراهی صنعت و محیط زیست فراهم شده است که در اولین گام حمایت از استقرار صنایع سبز و رساندن آلایندگی واحدها به حداقل در اولویت قرار دارد.

انتهای پیام / کد خبر34568

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار