چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷
احمدی:

فرهنگسرا متعلق به همه مردم است/ فاز اجرایی به زودی آغاز می شود

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فلاورجان گفت: با واگذاری قسمت اول زمین فرهنگسرای شهرستان فلاورجان بزودی وارد فاز عملیاتی آن خواهیم شد.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فلاورجان در گفتگویی با این پایگاه خبری اعلام کرد: پس از مدت ها هنرمندان و فرهنگیان شهرستان فلاورجان، زمینی در شهر فلاورجان جهت احداث فرهنگسرای شهر فلاورجان توسط شهرداری به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فلاورجان واگذار شد.

مریم احمدی افزود: کل زمین اعطایی به این اداره توسط شهرداری بیش از ۳۳۰۰ متر مربع است که در فاز اول شهرداری و شورای اسلامی شهر ۲۰۱۵ متر مربع آن را واگذار کرده اند و در آینده ای نزدیک نیز ما بقی آن پس از توافقات لازم به ما واگذار خواهد شد.

وی در خصوص موقعیت جغرافیایی زمین اظهار داشت: با توجه به اینکه فرهنگ سرا باید در بهترین مکان ممکن  از لحاظ دسترسی مردم به آن و مباحث ترافیکی و امنیتی باشد؛ پیگیری های فراوانی توسط اداره فرهنگ و ارشاد و شهرداری صورت گرفت و زمین های متعددی نیز بررسی شد ولی با توجه به اینکه این زمین در طرح جامع شهر نیز کاربری فرهنگی بود و در مجاورت تنها پارک شهر و کانون رشد فرهنگی و فکری کودکان نیز قرار داشت بهترین مکان برای احداث فرهنگسرا درنظر گرفته شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در ادامه با اشاره به این مساله که احداث فرهنگسرا می تواند مشکلات فراوانی را از هنرمندان مرتفع نماید خاطر نشان کرد: یک همدلی و همراهی خوبی در این زمینه تمام نهادهای شهرستان با ما داشتند و اگر همکاری های مسئولین از نماینده محترم مجلس و فرماندار خصوصا شهردار و شورای اسلامی شهر نبود پیگیری های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به این زودی به بار نمی نشست.

وی در خصوص آغاز عملیات اجرایی  فرهنگسرا گفت: سعی می کنیم در کمترین زمان ممکن با پیاده کردن نقشه وارد فاز عملیاتی شویم زیرا همین امروز نیز با توجه به ایرادات اداری که در مسیر واگذاری وجود داشت دو سال از پروِژه عقب هستیم و باید این عقب افتادگی را با کمک همه مسئولین بخصوص شهرداری و شورای اسلامی شهر فلاورجان جبران نماییم.

احمدی در پایان با تشکر از همراهی و همکاری مسئولین شهرستان گفت: انشاءالله همانگونه که تا کنون مسئولین به خوبی در جهت اعتلای هنر در شهرستان فلاورجان همکاری های لازم را انجام داده اند با تسریع در روند دریافت مجوزهای لازم برای احداث این فرهنگسرا یکبار دیگر حمایت و همراهی خود با هنرو هنرمندان را به صورت عملی نشان دهند.

وی با اشاره به این مطلب که همجواری فرهنگسرا با پارک و دو سه مرکز فرهنگی شهر یک فرصت محسوب می شود؛ اضافه کرد: وجود فرهنگسرا فقط محدود به قشر خاصی نیست و در صورت احداث همه مردم شهرستان و حتی اتباع خارجی مهمان در شهرستان نیز می توانند از خدمات آن بهره مند شوند.

انتهای پیام / کد خبر34722

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار