پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
در گفتگو با رئیس دانشگاه پیام نور فلاورجان مطرح شد:

تعطیلی دانشگاه مطرح نیست/ پیام نور فلاورجان در حال غرق شدن است

رئییس دانشگاه پیام نور فلاورجان طی گفتگویی که با این پایگاه خبری داشت ضمن تکذیب موضوع تعطیلی این مرکز نسبت به آخرین وضعیت آن توضیحاتی داد.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” چندی قبل طی گزارش از وضعیت دانشگاه پیام نور فلاورجان و دخالت بی جای شورای این شهر برای بستن تنها کتابخانه و مرکز فرهنگی شهر که در حال حاضر نقش یک فرهنگسرا که شهر از نبود آن رنج می برد را ایفا می کند و تبدل آن به دانشگاه پیام نور را منتشر کردیم که در همان ابتدا این مساله بازخورد فراوانی در فضای مجازی پیدا کرد و کار به جایی رسید که یک عضو شورای شهر نسبت به این مساله بسیار معترض شده و از اهرم های مختلفی جهت برداشتن انتقاد ما به شورا در خبر استفاده کرد که این پایگاه خبری با توجه به آنکه وظیفه اش اطلاع رسانی واقعیت هاست از این کار صرف نظر کرد.

بعد از این ماجرا مسئول اجرایی دانشگاه پیام نور ضمن تماس با این پایگاه خبری نسبت به جواب دادن به برخی از مطالب منتشر شده در این گزارش اعلام آمادگی کرد و ما نیز طبق وظیفه پس از شنیدن صحبت های دکتر علی شاه نظری اقدام به انتشار آن در پایگاه خبری فلاورجان نمودیم.

مسئول امور جاری دانشگاه پیام نور واحد فلاورجان با اعلام این مطلب که همواره در دانشگاه حضور داریم خاطر نشان کرد: تعطیلی دانشگاه مطرح نبوده است و تمام تلاش خود را نیز خواهیم کرد تا این اتفاق نیفتد اما در شهر فلاورجان هیچ فضای مناسبی جهت این مساله پیدا نکردیم به همین دلیل مجبور شدیم برخی دانشجوها را به درخواست خودشان در واحد های دیگر مهمان موقت نماییم.

وی با اشاره به این مطلب که در حال حاضر بیش از ۴۲۰ دانشجو در این واحد مشغول به تحصیل هستند؛ اظهارداشت: ۷۰ درصد این دانشجویان فلاورجانی هستند و در کنار این هفتاد درصد تعدادی دانشجو در مقاطع مختلف نیز وجود دارند که جهت امتحانات ترم تحصیلی خود درخواست مهمان موقت به این واحد را داده اند و ما با اجاره یک فضای خوب و نوساز جهت برگزاری امتحانات در حال حاضر مشکلی نداریم.

دکتر علی شاه نظری با بیان دلایل عدم همکاری و اجاره دوباره مکان قبلی دانشگاه پیام نور از کمیته امداد امام خمینی(ره) فلاورجان تصریح کرد: در مجموع ۶ ماه از قرارداد و ۵ ماه  نیز پس از قرارداد اجاره بهای این مکان را بدهکار بودبم که آن را پرداخت کردیم ولی مساله مهمی که برای مجموعه دانشگاه خیلی مورد اهمیت است داشتن فضایی در شان دانشگاه است که ساختمان مذکور فاقد این شرایط بود و وقتی قرارداد به پایان رسید خواسته خود ما بود که محل را تخلیه کنیم.

وی با اشاره به مکاتباتی که طی یک سال اخیر با دستگاه های مختلف شهرستان جهت همکاری برای تهیه فضای مناسب داشته اند گفت: دانشگاه پیام نور فلاورجان در حال غرق شدن است و ما دست خودمان را برای نجات آن به سمت همه دراز کرده ایم ولی کسی عملا توجهی نکرده است.

مسئول امور جاری دانشگاه پیام نور فلاورجان ادامه داد: بنده در دانشگاه پیام نور باغ بهادران سرپرست هستم اما بیشتر وقت خود را به فلاورجان اختصاص داده ام و بابت آن نیز یک ریال حقوق از این دانشگاه دریافت نمی کنم ولی با این حال بیشتر دغدغه من اینجا و رفع مشکلات آن است.

وی همچنین در خصوص مکان کتابخانه آیت الله شریعت و پیشنهاد آن که اولین بار توسط چه کسی انجام شد تاکید کرد:‌این مکان اولین بار توسط خود دانشگاه شناسایی شد و پیشنهاد آن را نیز خودمان دادیم و قطعا این بدان معنا نیست که ما با وجود کتابخانه مخالفیم و به همین جهت نیز با اداره امور کتابخانه ها مکاتباتی داشته ایم که آنها اعلام کردند درصورت تهیه مکان مناسب جابجا خواهند شد.

شاه نظری با گفتن این مطلب که از اردیبهشت ماه نمایندگان این دانشگاه بیش از ۴۰ محل مختلف را بازدید کرده اند افزود: جلسات بی شماری با دستگاه های مختلف از جمله فرمانداری، آموزش و پرورش و دیگر نهادها جهت تهیه مکان مناسب گرفته ایم که به نتیجه نرسیده است و در حال حاضر چشم و امیدمان به خیرین است که در این زمینه به دانشگاه کمک نمایند.

وی همچنین اظهار داشت: هر دانشگاهی در بدو ایجاد یک هیات موسس دارد که متشکل است از: فرماندار،‌امام جمعه شهر،‌ شهردار،‌نماینده شورای اسلامی شهر، نماینده دانشگاه و خیرین و طی مصوبات این هیات قرار بوده است که در ابتدای امر به این مرکز ۴۰۰ میلیون ریال پول، خودرو و مکان مناسب اعطا شود که هیچکدام از این تعهدات اتفاق نیفتاده است و همین مساله نیز باعث شده دانشگاه در حال حاضر به این وضع دچار شود.

مسئول امور جاری دانشگاه پیام نور فلاورجان با اعلام این مطلب که هیچگاه در زمینه دانشگاه از دانشجویان استفاده ابزاری نشده است تصریح کرد: همواره نهایت همکاری را با دانشجویان داریم و در مباحثی مانند شهریه هیچگاه دانشجویی را اذیت نکرده ایم اما پیگیر بودن دانشجویان در ادارات مختلف مانند شهرداری و فرمانداری یک امر خود جوش بوده است که به دانشگاه و کادر مدیریتی آن مربوط نمی شود ولی خود ما نیز تاکید داریم موارد اینچنینی با هماهنگی صورت پذیرد.

انتهای پیام / کد خبر34777

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار