سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷
به مناسبت هفته درختکاری در اداره ثبت احوال فلاورجان؛

به مناسب تولد هر نوزاد یک اصله درخت اهدا می شود

طی همکاری بین اداره ثبت احوال شهرستان فلاورجان و انجمن حافظان نبض حیات فلاورجان به هر نوزادی که در شهرستان فلاورجان در روز های آینده به دنیا می آید یک اصله نهال اهدا می شود.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” رئیس اداره ثبت احوال شهرستان فلاورجان در گفتگویی با این پایگاه خبری در همین رابطه اظهار کرد: پس پیشنهاد انجمن حافظان نبض حیات شهرستان در خصوص اهدای نهال به مناسبت تولد نوزادان به خانواده های آنها این اداره از طرح استقبال کرد.

مرتضی صادقی افزود: این طرح که در استان اصفهان یک طرح ابتکاری و جدید است؛ «هر تولد، یک نهال» نام گذاری شده است و در آن قصد داریم فرهنگ درخت کاری را با اهدای یک نهال به خانواده ها و بخصوص خانواده های جوان بیاموزیم.

وی با اشاره به اینکه این طرح تا پایان سال ادامه خواهد داشت اضافه کرد: به طور میانگین بین ۳۷۰ تا ۴۰۰ نوزاد در ماه در شهرستان فلاورجان به دنیا می آید گه پیش بینی ما این است که تا انتهای سال حداقل ۲۰۰ نهال به خانواده ها اهدا نماییم.

رییس ثبت احوال فلاورجان در خصوص خصوص اهداف کلی و چشم انداز این طرح خاطر نشان کرد: سعی می کنیم در صورت ثمر بخش بودن طرح آن را به کل استان و حتی کشور پیشنهاد دهیم.

وی ادامه داد: این نهال ها چون برای خانواده ها می تواند یاد آور یکی از زیباترین خاطرات زندگی آنها باشد معمولا به خوبی نگهداری خواهد شد و به همین دلیل این حرکت می تواند سالانه میلیون ها نهال را به درختان در کشورمان اضافه کند و به محیط زیست کمک فراوانی بکند.

۹۹۹۹۶۰۲۰

صادقی در ادامه با ارائه پیشنهادی گفت: اگر مسئولین شهرستان بخصوص شهرداری ها و دهیاری ها در این خصوص یه اداره ثبت احوال کمک نمایند با توجه به اینکه تعداد متولدین در سال در شهرستان از حدود ۴ هزار نفر تجاوز نمی کندمی توان با تقسیم کردن تعداد به شهر و روستا یک حرکت جهادی انجام داد به طوری که هر نوزاد که به دنیا آمد اگر در شهر باشد شهرداری و اگر در روستا باشد دهیاری به خانواده نوزاد یک اصله نهال و یا گل برای کاشت اهدا کند.

وی در خصوص چگونگی این طرح نیز تاکید کرد: می شود هر خانواده ای که جهت دریافت شناسنامه کودک خود به این اداره مراجعه می کند را با اعطای یک معرفینامه به شهرداری و یا دهیاری معرفی کرد و اگر این عمل صورت گیرد حد اقل در سال بیش از ۴ هزار اصله درخت و یا گل به طبیعت این شهرستان اضافه می شود که این تعداد در زندگی ماشینی امروز یک عدد قابل توجه خواهد بود.

انتهای پیام / کد خبر35858

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار