پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
در جلسه ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر بخش پیربکران مطرح شد:

حجت الاسلام کیانی:پیربکران توانایی شهرستان شدن دارد/کریمیان: ۲۰ اثر تاریخی جدید در پیربکران به ثبت می رسد

امام جمعه پیربکران با انتقاد از عدم انعکاس اخبار بخش پیربکران گفت پیربکران توانایی شهرستان شدن دارد.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” آخرین جلسه ستاد احیا امربه معروف و نهی از منکر بخش پیربکران با رویکرد نوروز و برنامه ریزی جهت استقبال از مسافرین نوروزی در بخشداری این منطقه انجام شد.

 

پیربکران مورد بی مهری قرار گرفته است

امام جمعه بخش پیربکران در این جلسه با اشاره به این مطلب که باید بخش پیربکران و ظرفیت های تاریخی آن به خوبی برای مردم معرفی شود گفت: باید همه دست به دست هم بدهیم کمک دهیم تا میراث فرهنگی و گردشگری پیربکران را به نه تنها مردم ایران بلکه به کل جهان معرفی کنیم.

حجت الاسلام کیانی با گفتن این مطلب که پیربکران سالها است که موجب بی مهری قرار گرفته است افزود: بخش پیربکران ظرفیت هایی برای شهرستان شدن دارد ولی در زمینه انتشار اخبار آن همواره با محدودیت روبرو بوده است.

وی ادامه داد: شاید انعکاس اخبار شهر و بخش پیربکران نسبت به قبل بهتر شده باشد اما به نظر می رسد این بخش می تواند به صورت مجزا دارای یک واحد خبر صداوسیما برای انعکاس خبرهای دو شهر و ۳۰ روستای بخش پیربکران باشد.

توانایی میزبانی از ۴۰۰ نفر همزمان را داریم

رییس اداره آموزش و پرورش پیربکران با اعلام آمادگی این اداره برای میزبانی از مسافرین نوروزی خاطر نشان کرد:‌ اولویت آموزش و پرورش با همکاران فرهنگی و سپس مردم عادی است.

مجتبی سهرابی ادامه داد: جهت رفاه مسافرین نوروزی بیش از ۷۰ کلاس در شش مدرسه نوساز با تمام امکانات آماده شده است و با مرکز خمداتی تفریحی چمرود توانایی میزبانی از حدود ۴۰۰ مسافر نوروزی را در بخش پیربکران داریم.

وی ادامه داد:‌ از همین الان ظرفیت شهرستان برای استان هرمزگان از تاریخ ۲۷ اسفند تا پایان سال تکمیل شده است و این نشان دهنده این است که با توجه به نزدیکی پیربکران به اصفهان یک ظرفیت بسیار مناسب برای پذیرش گردشگر را در اختیار داریم.

آموزش و پرورش پیربکران با اشاره به این مطلب که تعداد زیادی از فرهنگیان بخش پیربکران برای استقبال از مسافرین نوروزی درگیر خواهند بود گفت: مدارس بدر، بانو امین،‌ شهید مطهری و آزادی چهار مدرسه نوساز و با امکانات کامل رفاهی در بخش پیربکران است که از هم اکنون آماده میزبانی از مسافرین نوروزی است.

سفرهای نوروزی در دنیا بی نظیر است

رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان فلاورجان در جلسه ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر بخش پیربکران با گفتن این مطلب که سفرهای نوروزی در دنیا بی نظیر است تاکید کرد:‌ در هیچ کجای دنیا نمی توانیم شاهد این باشیم که چنین حجم عظیمی از مسافر در یک تاریخ مشخص در کشوری جابجا شوند و این مختص جمهوری اسلامی ایران است.

حافظ کریمیان با اشاره به این موضوع که سال گذشته از ۱۲ استان در پیربکران مسافر نوروزی داشتیم ادامه داد:‌ بجز گردشگران داخلی پیربکران همواره میزبان گردشگران خارجی از حوزه کشورهای اروپایی بخصوص از ترکیه،‌سوئد و کشورهای آلمانی زبان بوده است و با فراهم کردن امکانات مناسب همین گردشگران می توانند سفیران تبلیغ آثار تاریخی پیربکران بشوند.

وی همچنین به تعداد آثار تاریخی  به ثبت ملی و جهانی رسیده در شهرستان فلاورجان از سال ۱۳۱۰ تاکنون اشاره کرد و افزود: در مدت ۸۵ سال فقط ۲۷ اثر در شهرستان به ثبت ملی رسیده بود که با یک فرهنگ سازی و پیگیری همه جانبه در شهرستان در سال ۹۵ بیش از ۲۰ اثر تاریخی شناسایی شد که همه مقدمات آن برای به ثبت ملی رسیدن انجام شده است.

انتهای پیام / کد خبر36047
  1. الهام مرادی

    جدا شدن پیربکران حرف کاملا غیر اصولی،عوام فریبانه و غیر کارشناسی است
    متاسفم برای شما آقای موسوی نودرآمدی که هیچ گاه در راستای منافع اساسی شهرستان قدم برنمی دارین.

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار