پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
سرپرست اداره محیط زیست شهرستان فلاورجان:

حفاظت از گونه های گیاهی و جانوری وظیفه ذاتی اداره محیط زیست است

ولید مغربی با اشاره به اینکه محافظت از گونه های مختلف جانوری و گیاهی وظیفه ذاتی اداره محیط زیست است گفت: در سال ۹۶ برنامه های آموزشی بسیار خوبی را در دست اقدام داریم.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا”‌ سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فلاورجان در گفتگویی با اشاره به لزوم اطلاع‌رسانی و آگاه‌بخشی حفظ محیط زیست از سنین هدف و تأثیرپذیر گفت: کارشناسان این اداره برای دادن آموزش های لازم به دانش  آموزان دوره های متوسطه اقدامات بسیار خوبی را انجام می دهند.
ولید مغربی  اظهار داشت: حفاظت از محیط زیست و مناطق حفاظت شده در راستای حفاظت از گونه‌های مختلف گیاهی، جانوری و زیست محیطی از وظایف مهم و ذاتی اداره حفاظت محیط زیست است که در همین راستا اقدامات فرهنگی مناسبی را انجام داده ایم.
وی با اشاره به برخی اقدامات فرهنگی اداره حفاظت محیط زیست فلاورجان ادامه داد: نصب پلاکادرهای مذهبی و زیست محیطی در ۴۷ نقطه شهرستان در راستای افزایش آگاه‌بخشی و اطلاعات مردم در خصوص اهمیت حفظ محیط زیست از جمله اقدامات فرهنگی این اداره بوده است که اتفاقا بازخورد بسیار مناسبی نیز در بین مردم شهرستان داشته است.
سرپرست اداره محیط زیست شهرستان فلاورجان بسترسازی فرهنگی را امری مهم و تأثیرگذار در حفظ محیط زیست دانست و گفت: تأثیرگذاری برنامه‌های فرهنگی زمان‌بر بوده اما آثار این نوع اقدامات ریشه‌ای و ماندگار است.
وی خاطر نشان کرد: یکی دیگر از برنامه های فرهنگی و آموزشی اداره محیط زیست شهرستان فلاورجان برگزاری نشست با جوامع روستایی در راستای اشاعه فرهنگ زیست محیطی در سال ۱۳۹۶ است که می تواند جهت ارتقاء آگاهی بخش عظیمی از شهرستان موثر باشد.
مغربی  با تأکید بر حفظ اماکن زیست محیطی یادآور شد: در این خصوص جلسات کارگروه پسماند با حضور اعضای شهرستانی برگزار شد و مصوبات خوبی نیز به تصویب  رسیده است.
وی برگزاری روز انس با طبیعت، برپایی چادر در ورودی‌های مناطق گردشگری شده در راستای راهنمایی گردشگران و مسافران همچنین پاکسازی مناطق گردشگری شهرستان را از جمله اقدامات اداره حفاظت محیط زیست در ایام نوروز و همچنین دیگر مناسبت های سال فلاورجان عنوان کرد.

انتهای پیام / کد خبر36227

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار