یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷

نامه انتقاد آمیز ایران به لالوویچ در پی تغییر دوباره قوانین کشتی

فدراسیون کشتی ایران پس از اعلام تغییرات در قوانین و مقررات کشتی و داوری، در نامه ای به نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی از نحوه بررسی، اعلام و تغییر مداوم قوانین انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” در نامه ی ارسالی به رئیس اتحادیه جهانی، فدراسیون کشتی ایران به نحوه تصمیم گیری در مورد تغییر قوانین و مقررات کشتی، داوری و همچنین سیستم رنکینگ توسط کمیسیون فنی آن هم بدون امکان بررسی کامل  از سوی هیئت رئیسه اتحادیه جهانی انتقاد کرد.

همچنین در این نامه به دوماه زمان معطلی برای تنظیم صورت جلسه کمیسیون فنی اتحادیه و در مقابل  تنها شش روز فرصت برای اعلام نظر اعضای هیئت رئیسه آن هم همزمان با برگزاری رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی  انتقاد شده است.از نظر فدراسیون کشتی ایران، نبود فرصت جهت بررسی دقیق و بحث جدی و کارشناسی درباره مباحث فنی، امکان موفقیت مقرراتی که بلافاصله پس از شش روز تعیین مهلت ، به کشورها نیز  ابلاغ شده است را کاهش می دهد.
فدراسیون کشتی هم چنین  محدود بودن  افراد واجد شرایط در بین اعضا کمیسیون فنی برای جمع بندی موضوعات و تصمیم گیری در امور مهم فنی را اشکالی جدی در فرآیند تصمیم گیری در اتحادیه جهانی میداند. این موضوع نیز در نامه جداگانه ای مدتی پیش به اتحادیه اعلام شده است. زیرا معتقد است اینگونه تصمیمات اثرات منفی فراتری از بخش فنی برای کشتی در جهان به همراه دارد.
فدراسیون کشتی در ادامه نامه خود با اشاره به اینکه ایران حاضر است میزبان اعضای هیئت رئیسه اتحادیه جهانی برای بررسی دقیق و کارشناسی این قوانین باشد، اعلام نمود،  تغییر زیاد و مداوم در قوانین و مقررات کشتی موجب شده است تا مردم و علاقمندان به کشتی نتوانند با این رشته ارتباط آسان و مناسبی پیدا کنند و این سالها بدلیل تغییر مداوم قوانین در کشتی، نه تنها مردم علاقمند به کشتی در تحلیل نتایج دچار مشکل شده اند،  بلکه کشتی گیران، مربیان و حتی داوران نیز از تکرار مدام و بدون برنامه ضوابط داوری سردر گم هستند و این موضوع به موقعیت جهانی کشتی در افکار عمومی بعنوان یک ورزش المپیکی آسیب جدی می رساند.
همچنین متاسفانه بدلیل اینکه روند انجام تغییرات در مقررات داوری در چند سال گذشته از منطق و دقت لازم برخوردار نبوده ، این موضوع بجای کاهش مسائل داوری ، مشکلات داوری در کشتی دنیا را پیچیده تر نیز کرده است.
انتهای پیام / کد خبر36254

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار