چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
مسئول تربیت بدنی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان:

باشگاه مقاومت به دنبال مدال و ستاره نیست/ ورزشکاران با اخلاق باید معرفی شوند

سرهنگ پیمان صفت گفت: مدال و ستاره هیچگاه در اولویت باشگاه مقاومت نیست و حرکت این باشگاه همواره بر پایه اخلاق است و با این تفکر در میادین بزرگ ورزشی موفق بوده است.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” مسئول تربیت بدنی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان و مدیرعامل باشگاه مقاومت اصفهان دیشب(شنبه) در همایش مشترک هیأت های ورزشی بسیج و مدیران تربیت بدنی نواحی استان که در شهر ایمان شهر شهرستان فلاورجان برگزار شد با اشاره به موفقیت های باشگاه مقاومت در سال ۱۳۹۵ گفت: در کشور باشگاهی را نداریم که در ۱۸ رشته ورزشی با قدرت فعالیت کند و در تمام آنها نیز موفق باشد.

سرهنگ علی پیمان صفت ادامه داد: باشگاه مقاومت میراث دار خون شهداست و رسالتی که دارد آن را از دیگر باشگاه های ورزشی متمایز ساخته است؛ زیرا ورزش برای این باشگاه هدف نیست بلکه وسیله ای برای رسیدن به اهداف بزرگتر و بلند تر است.

وی اضافه کرد: این باشگاه بر پایه اخلاق به حرکت خود ادامه می دهند و تا کنون نیز به فکر مدال و ستاره گرفتن نبوده است هرچند در تمامی میادینی که وارد شده است موفق بوده اما اگر از هدف خود که ورزش بر پایه اخلاق است دور شویم به مشکل بر خواهیم خورد.

مدیرعامل باشگاه مقاومت اصفهان در ادامه با اشاره به این که در استان اصفهان بیش از ۱۸۰ سالن ۹دی و صالحین وجود دارد خاطر نشان کرد: تمام ظرفیت این سالن ها در اختیار ورزش و پرورش بسیجیان قرار دارد.

وی همچنین افزود: از سال ۹۰ تا ۹۴ در استان اصفهان فقط سه پایگاه استعداد یابی در نواحی بسیج داشتیم که در حال حاضر ۹ پایگاه در قالب باشگاه مقاومت و بیش از ۲۴ پایگاه غیر رسمی در قالب خود نواحی داریم و این نشان دهنده عزم بسیج و پایگاه مقاومت در ورزش کشور است.

سرهنگ پیمان صفت در ادامه با اشاره به اینکه باشگاه ها از اخلاق دور شدن اند تصریح کرد: در سال گذشته یک همایش جهت تجلیل از ورزشکارانی که در میادین مختلف یک حرکت انسانی ترتیب داده بودند برگزار کردیم و با تمام باشگاه ها و نهاد ها نیز مکاتباتی صورت گرفت اما در این زمینه حتی یک مورد نیز به ما معرفی نشد و این به این دلیل است که اخلاق اولویت اول متولیان ورزش ما در استان نیست.

وی در تکمیل این صحبت خود اظهار کرد: قطعا در استان اصفهان ورزشکارانی وجود داشتند که در میادین بزرگ ورزشی حرکت های اخلاقی ماندگاری انجام داده اند اما باتوجه به عدم آگاهی مسئولین این افراد همواره در جامعه ناشناس مانده اند و این ضعف ورزش کشور است که چنین حرکت هایی شناسایی نمی شود.

مسئول تربیت بدنی سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان در ادامه با اشاره به حرکت جوانمردانه محمد انصاری بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس که نام مدرسه فوتبال خود را بنام شهید مدافع حرم “ابراهیم هادی” گذاشته است گفت: باید چنین ورزشکارانی را برای جامعه الگو کنیم و به مردم معرفی کنیم.

انتهای پیام / کد خبر36992

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار