شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷
فرماندار شهرستان فلاورجان:

۸۵ درصد تریاک جهان در کشورهای همسایه تولید می‌شود

فرماندار شهرستان فلاورجان گفت: سطح زیرکشت مواد مخدر در دو دهه اخیر۲۰ درصد و تولید تریاک ۷۰ درصد رشد داشته است که ۸۵ درصد تریاک جهان در کشورهای همسایه شرقی ایران تولید می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” اصغر هدایت ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته فلاورجان با اشاره به فرارسیدن هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: سطح زیرکشت مواد مخدر در دو دهه اخیر ۲۰ درصد و تولید تریاک ۷۰ درصد رشد داشته است که ۸۵ درصد تریاک جهان در کشورهای همسایه شرقی ایران تولید می‌شود.

وی افزود: ۶۴ درصد معتادان استان متأهل و ۲۰ درصد معتادان تحصیلات فوق دیپلم به بالا دارند، بیش از ۲۲ درصد معتادان را افراد شاغل در واحدهای صنعتی تشکیل می‌دهند که عامل زندانی شدن ۵۴ درصد از زندانیان استان ریشه در مواد مخدر دارد.

فرماندار فلاورجان تصریح کرد: در شهرستان فلاورجان در راستای طرح کرامت ۱۷ حوزه، ۱۵۷، پایگاه بسیج، کلیه مدارس شهرستان، مراکز درمانی و بهداشتی و کانون‌های فرهنگی مساجد و… فعال شده و در حال اقدامات آموزشی هستند.

هدایت در پایان خاطرنشان کرد: با اقداماتی که در قالب طرح کرامت تاکنون انجام شده، بالغ بر نیمی از جمعیت ۲۵۰ هزار نفری شهرستان تحت آموزش توانمندسازی نسبت به آسیب‌های اجتماعی به ویژه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام / کد خبر37005

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار