سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی:

آمریکا رسما برجام را نقض کرده است/ دولت هرچه سریع تر پاسخ دهد

حجت الاسلام موسوی لارگانی با اشاره به اینکه آمریکا رسما برجام را نقض کرده است گفت: دولت باید هرچه سریع تر لایحه ای را ارائه دهد و جواب محکمی به این رفتار آمریکایی ها بدهد.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با این پایگاه خبری در خصوص تصویب تحریم های جدید دولت آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران گفت: مجلس شورای اسلامی در این زمینه ورود کرده و یک طرح یک فوریت را در مقابل تحریم هایی که سنای آمریکا تصویب کرده و در آن حتی دست رئیس جمهورشان را برای تحریم های بیشتر علیه ایران باز گذاشته است که الان در کنگره هم مطرح است؛ مصوب کرده است.

حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی افزود: این طرح مجلس شورای اسلامی هنوز هم نیازمند تغییراتی در جزئیات است؛ هرچند در کلیات ایراد خاصی ندارد اما آن اثری که باید در مقابل حرکت دولت و سنای آمریکا داشته باشد را ندارد؛ مثلا در این طرح یک ماده ای نیاز است که در آن اعلام کنیم وقتی تحریم ها توسط کنگره رسما تصویب شد ما بلافاصله بتوانیم غنی سازی بیست درصد را شروع کرده و پاسخ مناسبی به آنها بدهیم.

وی ادامه داد: این جزئیات باید توسط نمایندگان اصلاح شود اما نکته مهم تری که در این زمینه وجود دارد این است که این مقابله به مثل وظیفه مجلس شورای اسلامی نیست و وظیفه دولت است زیرا طرف قرارداد دولت بوده است و دولت است که بر سر این مسایل در برجام توافق کرده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در تکمیل صحبت خود اضافه کرد: دولت باید خیلی زودتر از این ها مقابله می کرد زیرا چندین مرتبه دولت و سنای آمریکا تحریم هتای جدید وضع کردند و یا تحریم های ده ساله را تمدید کردند و با این عمل خود رسما توافق انجام شده را نقض کردند؛ لذا لازم بود دولت همان ابتدا لایحه ای را به مجلس بیاورد.

وی در ادامه اظهار کرد: الان هم دولت باید هرچه سریع تر لایحه ای را ارائه دهد و جواب محکمی به این رفتار آمریکایی ها بدهد؛ هرچند صحبت هایی رئیس جمهور داشت اما این واکنش باید قوی تر و محکم تر باشد.

انتهای پیام / کد خبر37426

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار