پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
مسئول اردویی سپاه فلاورجان:

راهیان نور دعوت شهدا از همه مردم است/ اعزام بیش از ۷۰۰ نفر تا پایان شهریور

محمدی با اشاره به اینکه اعزام به اردوهای راهیان نور غرب برای همه مردم آزاد است گفت: تا پایان شهریور بیش از ۷۰۰ نفر جهت بازدید از این مناطق از شهرستان فلاورجان اعزام خواهیم داشت.

به گزارش پلنا؛ مسئول اردویی سپاه فلاورجان پیش از ظهر امروز در حاشیه اعزام بیش از ۲۰۰ نفر از مردم شهرها و روستاهای شهرستان فلاورجان به اردوی راهیان نور مناطق جنگی غرب کشور گفت: تعداد ۵ دستگاه اتوبوس از شهرستان امروز اعزام شدند که سه دستگاه آن از شهر فلاورجان و دو دستگاه دیگر از پیربکران به این اردوهای معنوی اعزام شدند.

میثم محمدی در خصوص این اعزام ها افزود: اعزام علاقمندان از اواخر تیر ماه آغاز شده است و تا شهریور ماه نیز ادامه خواهد داشت که در این زمان بیش از ۷۰۰ نفر از کسانی که ثبت نام کرده اند جهت بازدید از مناطق جنگی غرب کشور اعزام می شوند.

وی اضافه کرد: این نکته در این خصوص قابل ذکر است که راهیان نور یک دعوت عمومی شهدا از همه مردم است؛ در این  اردوها برای عموم آزاد است و محدودیتی برای بسیجی و غیر بسیجی نداریم همه افراد می توانند به صورت خانوادگی و یا انفرادی به این اردوها بروند و در کنار فضای تفریحی مناطق غرب کشور از فضای معنوی آن نیز بهترین بهره برداری را بکنند.

مسئول اردویی سپاه فلاورجان با اشاره به این مطلب که در این اردوها یادمان ده سردار شهید شهرستان که در جبهه های غرب به شهادت رسیدند برگزار می شود خاطر نشان کرد: در طی این اردو سعی کرده ایم هر یک از اتوبوس ها را در قالب یک کاروان بدانیم و هرکاروان را بنام یکی از شهدای شهرستان در مناطق عملیاتی غرب کشور مزین کرده ایم تا زائرین و علاقمندان در ابتدای کار با نام شهدای شهرستان فلاورجان در این مناطق آشنا شوند.

وی مدت زمان هر اردو را چهار روز اعلام کرد و گفت: در طول این اردوها زائرین از مناطق جنگی در شهر های بوکان، سیلان، سقز، سردشت و بوالحسن بازدید می کنند و با رشادت های رزمندگان در این مناطق آشنا می شوند.

محمدی همچنین در مورد اثر بخشی این اردوها خاطر نشان کرد: در سالهای گذشته کمی با جنگ نرمی که دشمن به راه انداخته است جوانان ما از آن حال و هوای گذشته و روحیات و تفکرات بسیجی فاصله گرفته اند که این هم به علت کوتاهی ما و مسئولینی که در این زمینه وظیفه داشته اند بوده است و این اردوها در واقع می خواهد پیوندی دوباره بین برخی از آنهای که با تبلیغات سو دشمن مسیر را اشتباه رفته اند ایجاد کند.

وی ضمن دعوت از همه اقشار مردم شهرستان به ویژه قشر نوجوان و جوان جهت اعزام به اردوی راهیان نور مناطق غرب کشور تصریح کرد:‌ راهیان نور غرب کشور با توجه به زمان مناسبی که دارد و در تابستان انجام می شود؛ فرصت بسیار خوبی است که خانواده ها، نوجوانان و جوانان ما علاوه بر اینکه به یک سفر تفریحی بروند با برخی از رشادت های رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس در مناطق صعب العبور کردستان و کرمانشاه آشنا شوند و بدانند که برای حفظ این خاک ایثار و از خودگذشتگی هایی شده است و بهترین و اثر بخش ترین کار حضور خانوادگی در این اردوها است.

انتهای پیام / کد خبر37754

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار