دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷
رحمان رئیسی:

اطلاع رسانی عنصری قوی در جامعه امروزی است/ احداث ۵ چمن مصنوعی و سه سالن ورزشی در برنامه داریم

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فلاورجان در نشست خبری خود به مناسبت روز خبرنگار گفت: اطلاع‌رسانی شفاف وصحیح و آگاه‌سازی مردم از عملکرد و وظایف دستگاه‌های اجرایی است، مردم که ولی‌نعمتان ما هستند باید از عملکرد خادمان خوداطلاع داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا”  رحمان رئیسی عصر امروز درنشست خبری بااصحاب رسانه با اشاره به نقش قلم در حوزه اطلاع‌رسانی اشاره و اظهار کرد: اطلاع‌رسانی شفاف وصحیح و آگاه‌سازی مردم از عملکرد و وظایف دستگاه‌های اجرایی است، مردم که ولی‌نعمتان ما هستند باید از عملکرد خادمان خوداطلاع داشته باشند.
وی افزود: دردنیای امروز اطلاع‌رسانی به‌ عنوان عنصر قوی در ارزیابی و تقویت برنامه‌ها وپیشبرداهداف سازمان‌ها و نهادها تلقی می‌شود.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فلاورجان ضمن تقدیر و تشکر از هیأت‌های فعالی که در این مدت کوتاه برنامه‌های متعدد ورزشی را در شهرستان اجراکردند، گفت: خوشبختانه بیش از ۹۰ درصد هیأت‌های ورزشی شهرستان فلاورجان در این مدت فعال بوده‌اند که بعد از بررسی آمار و عملکرد، برترین‌هاموردتجلیل قرار خواهند گرفت.
وی در ادامه اذعان داشت:در شهرستان فلاورجان سرانه فضای ورزشی برای هرورزشکار در مقایسه با برخی شهرهای استان، بسیار کم است که تلاش اداره ورزش و جوانان شهرستان در این مدت براین بوده تا این سرانه افزایش یابد
رئیسی ادامه داد: اداره ورزش و جوانان شهرستان فلاورجان در همه ابعاد ورزش‌های همگانی و قهرمانی خوب عمل کرده است؛ قهرمانی جهان و آسیا و قهرمانی کشوری در شش ماه اخیر از جمله این افتخارات بوده است، قهرمانان و دیگر ورزشکاران شهرستان که در تیم‌های ملی نیز عضویت دارند با تلاش و همت خود و مربیان به این موفقیت‌ها دست‌ یافته‌اند.
وی به نقش بانوان در ورزش شهرستان اشاره کرد و گفت: تلاش زیادی در جذب و تربیت بانوان ورزشکار در ماه‌های اخیر صورت گرفته که این تلاش‌ها با امکانات بسیار کم به نتیجه رسیده است، به‌ طوری‌که شاهد مدال‌آوری و افتخارآفرینی بانوان ورزشکار در عرصه جهانی و ملی در همین هفته‌های اخیر بوده‌ایم.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فلاورجان همچنین ابراز داشت: این شهرستان واقعاً پر از استعداد است و ورزشکاران کم‌توقعی نیز دارد؛ در شش ماه اخیر حدود ۱۴ مدال آسیایی، جهانی و المپیک توسط فرزندان این شهرستان برای کشور پرافتخارمان کسب‌ شده است؛ مردم شهرستان فلاورجان تا کی باید انتظار داشتن یک سالن چند هزارنفری را داشته باشند؟
وی اذعان کرد: هفته قبل با تلاشی که توسط حجت‌الاسلام موسوی‌لارگانی نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت و دیداری که با مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان برگزار شد با درخواست نماینده شهرستان در مجلس و موافقت وزیر مقرر شد که در همین سال ساخت سالن ۲ هزارنفری در مرکز شهرستان و ۵ پروژه زمین چمن مصنوعی با همکاری دهیاری‌ها و شهرداری‌ها  آغاز شود.
رئیسی ادامه داد: مشکلات واگذاری زمین در ورزشگاه نقش‌جهان نیز وجود داشت که با تعامل با مردم، شهرداری و سایر ارگان‌ها حل شد و بعد از ۳۰ سال ورزشگاه نقش‌جهان افتتاح شد و مطمئناً تجربه نقش‌جهان در ساخت مجموعه ورزشی شهرستان  فلاورجان  اثرگذار است.
وی خاطرنشان کرد: با حضور و حمایت‌های همه مسؤولان از نمایندگان شوراها گرفته تا سایر ارگان‌ها و ادارات به خصوص نماینده شهرستان فلاورجان که با تمام وجود کنار ورزشکاران هستند و کمک‌های زیادی هم در این مدت به ورزش داشته‌اند؛ آخرین مورد از تلاش‌های نماینده شهرستان گرفتن اعتبار ساخت این سالن چند هزارنفری در مرکز شهرستان و چند سالن چندمنظوره و چمن مصنوعی است که با وحدت و خارج کردن سیاست از ورزش این کار شدنی است.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فلاورجان طرح جمعه‌های ورزشی را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شهرستان دانست و گفت: در هدف‌ داریم با اجرای پرنشاط برنامه‌های ورزشی در سطح پارک‌های شهرستان این برنامه را به سایر شهرستان‌های استان و کشور هم انتقال دهیم و شهرستان فلاورجان را به‌ عنوان نخستین پایگاه ورزش رایگان برای همه معرفی کنیم.
وی همچنین افزود: خوشبختانه ارگان‌های مختلف در اجرای این طرح با اداره ورزش و جوانان همگام شده‌اند و امیدواریم این برنامه‌ها بعد از شروع در مرکز شهرستان در هفته‌های آینده در سایر شهرها و روستاهای شهرستان در صورت مساعدت شهرداران و دهیاری‌ها اجرا شود.
رئیسی هدف از برگزاری این برنامه‌ها را شادابی بین عموم مردم شهرستان دانست و گفت: مردم حق‌ دارند شاد باشند و سالم زندگی کنند که ورزش یکی از راه‌های مهم در رسیدن به این اهداف است.
وی ادامه داد: بنده اعتقاد دارم که باید همه توان و ظرفیت خود را به کار بگیریم تا به مطالبات مردم پاسخ مثبت دهیم و این نگاه درکل بخش‌ها و شهرهای شهرستان وجود دارد.
رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان فلاورجان همچنین از تغییر درساختارومدیریت هیأت‌های ورزشی که در این مدت فعالیتی نداشته‌اند خبر داد و افزود: برای اینکه در ورزش توسعه همه‌جانبه داشته باشیم باید قطعات جورچین ورزش رادرست بچینیم و هر قطعه را در محل صحیح آن قراردهیم تاشکل درستی ازورزش تشکیل شود.
وی در پایان مطرح کرد: با توجه به مشغله کاری بعضی از رؤسای هیأت‌ها در روزهای آینده چند رئیس
هیأت جدید جایگزین این افراد خواهند شد تا بتوانیم در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و برنامه‌‌ها در حوزه ورزش و جوانان به گونه‌ای رفتار کنیم که در پایان سال آثار و نشانه‌های رضایتمندی ورزشکاران و جوانان در شهرستان قابل‌ مشاهده باشد.

انتهای پیام / کد خبر37858

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار