شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
فوری//

اعتصاب پزشکان و کارمندان بیمارستان امام خمینی(ره) فلاورجان

پزشکان، پرستاران و کارمندان بیمارستان امام خمینی(ره) فلاورجان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه یک ساله خود اعتصاب کردند.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” صبح امروز بیش از ۲۰۰ نفر از پزشکان، پرستاران و کارمندان بیمارستان امام خمینی(ره) فلاورجان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق هایشان در یک سال گذشته اعتصاب کردند.

یکی از پرستاران این بیمارستان در گفتگو با این پایگاه خبری ضمن تایید این مطلب گفت:‌ با اجرای طرح تحول سلامت قرار بود علاوه بر آنکه بار هزینه های سنگین از دوش بیماران برداشته می شود از یارانه ای که دولت به این امر اختصاص می دهد با توجه به بالا رفتن حجم کار مراکز درمانی، حقوق عوامل نیز افزایش یابد.

وی افزود: نه تنها این مساله در میزان پرداختی بیماران تاثیر چندانی نداشته است بلکه امروز شاهد هستیم بیمارستانی مانند امام خمینی(ره) فلاورجان نیز در پرداخت حقوق و دستمزدهای کارمندان، پزشکان و پرستاران خود به مشکل خورده و حدود یک سال است که حقوق معوقه ما را پرداخت نکرده است.

این پرستار که نخواست نامش فاش شود در ادامه با انتقاد از طرح تحول سلامت آن را بیشتر تبلیغاتی دانست و اضافه کرد: قطعا با این تجمع هم مشکل ما حل نمی شود زیرا سیستم مدیریتی بیمارستان در این خصوص ایرادات فراوانی دارد و اگر مسئولین در این خصوص اقدام مناسبی صورت ندهند اوضاع بدتر هم خواهد شد و اگر با تجمع امروز به نتیجه نرسیم قطعا طی روزهای آینده در فرمانداری شهرستان و یا دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعتراض خود را اعلام خواهیم کرد.

وی همچنین در خصوص اینکه پول هایی که به عنوان سهم بیمار دریافت می کنند در کجا هزینه می شود نیز خاطر نشان کرد: یکی از دیگر ایرادات این است که حق السهم بیمار مستقیم به حساب دانشگاه واریز می شود و بعد بیمارستان باید برای دریافت مبالغ جزئی برای حتی تعمیرات هم التماس دانشگاه علوم پزشکی را بکند تا شاید مبلغی را پرداخت کنند.

وی همچنین نبود پزشک متخصص را از دیگر مشکلات بیمارستان امام خمینی(ره) فلاورجان برشمرد و خاطرنشان کرد:‌متاسفانه همین امر موجب یک بدبینی نسبت به این بیمارستان شده است و اغلب بیماران همواره اعتراض خود را به عدم رسیدگی مناسب اعلام کرده اند.

 

انتهای پیام / کد خبر38488

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار