سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷
رئیس هیات کوهنوردی شهرستان فلاورجان:

۱۲ اردو و صعود به قله های معروف کشور داریم

رئیس هیأت کوهنوردی شهرستان فلاورجان گفت: در فصل پاییز بیش از ده برنامه اردو و صعود به قله های معروف کشور را در برنامه داریم که در صورت تامین اعتبار و همکاری انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” به مناسبت هفته تربیت بدنی  کوهگشت خانوادگی ویژه ورزشکاران و کارمندان ادارات در پارک مرحوم نجات بخش شهر کلیشاد و سودرجان برگزار شد و در پایان نیز به قید قرعه به حاضرین هدایایی اهدا شد.

رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان فلاورجان در گفتگویی با این پایگاه خبری اظهار کرد: این برنامه با همت رئیس اداره ورزش و جوانان و جمعی از مسئولین هیئت های ورزشی شهرستان هماهنگ شد و شاید بتوان گفت هیأت کوهنوردی شهرستان به عنوان خادم کمترین کار را انجام داد لذا از این بابت از همه کوهنوردان و خانواده های آنها که در این برنامه شرکت داشتند تشکر می کنیم.

مجید شمس فلاورجانی در خصوص برنامه های این هیأت شهرستان در آینده افزود: با تنظیم تقویم اجرایی هیأت که توسط همه کوهنوردان شهرستان و طی  ساعت ها تحقیق و بحث انجام شد؛ با توجه به بضاعتی که داشتیم در تقویم خود برنامه اردوهای شهرستانی، استانی و کشوری زیادی را هماهنگ کرده ایم به طوری که تقریبا هر ده روز یک بار یک برنامه خوب و مفرح توسط ورزشکاران تحت پوشش این هیأت انجام می شود.

وی افزود: ما سعی کرده ایم در تقویم خود با یک تغییر رویکرد برنامه های سه ماهه بریزیم و تا حد توان انجام دهیم و در همین راستا در شش ماهه اول به بیش از ۸۰ درصد اهداف خود رسیده ایم و در سه ماهه سوم نیز بیش ازشهرستانی و کشوری تنظیم کرده ایم که در صورت آماده شدن زیرساخت ها و اعتبارات این برنامه ها را انجام خواهیم داد.

رئیس هیأت کوهنوردی اضافه کرد: از مهمترین برنامه های هیأت کوهنوردی که در پیش رو داریم می توان به صعود به قله کرکس، کوه تفتان، غار خاصه تراش اردستان، صعود به قله هزار کرمان و همچنین اردوی جزیره هرمز نام برد ولی یکی از مهمترین برنامه های ما که ویژه عموم مردم است پیاده روی در حاشیه زاینده رود است که هفته آینده یعنی پنجم آبان ماه در محدوده شهر باغبهادران انجام می شود.

وی در تکمیل صحبت های خود تاکید کرد: شاید صعود های ما با توجه به نیاز به امکانات و ابزار برای همگان میسر نباشد اما برنامه ای که در هفته آینده تعبیه شده است سعی شده است یک برنامه خانوادگی باشد که در آن هم یک روز مفرح را در کنار خانواده ها سپری کنیم و هم به ورزش پیاده روی در حاشیه سرسبز زاینده رود بپردازیم به همین دلیل از همه مردم شهرستان در خواست دارم در این اردوی یک روزه حضور پیدا کنند.

شمس مهمترین برنامه های این هیات را پهلوان پروری برشمرد و خاطر نشان کرد: قهرمان پروری در صورت وجود امکانات کار ساده ای است اما هر قدر سرمایه و امکانات وجود داشته باشد و ورزشکار ورزیده ای تربیت شود اما روحیه پهلوانی در وی تقویت نشود انگار هیچ کاری صورت نگرفته است و به همین دلیل کوهنوردی در واقع ورزشی است که بیشتر از قهرمان پروری پهلوان پروری می کند و یک ورزشکار هر قدر هم غرور داشته باشد نمی تواند در مقابل کوه عرض اندام کند و هرچه به قله نزدیک تر می شود خسته تر و سر به زیر می شود.

وی افزود: کوهنورد تا به قله می رسد بی اختیار ابتدا به زمین می نشیند تا خستگی در کند و این یعنی افتادگی در اوج  و به همین دلیل است کوهنوردان انسان هایی آرام، صبور و بیکینه هستند که علاوه بر ورزیدگی همواره سعی دارند در عرصه های اجتماعی نیز حضور پیدا کنند و شاید این رشته مانند فوتبال و والیبال برای مردم شناخته شده نباشد اما اگر کسی با کوه و کوهنوردی دوست شود محال است به راحتی از آن دل بکند.

انتهای پیام / کد خبر38495

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار