پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
اخبار در گوشی هفته/31/

از نماز سیاسی عبادی تا عبادت سیاسی مسئولان/ نخجوان اصفهان در دل فلاورجان

در سی و یکمین بسته خبرهای درگوشی شهرستان فلاورجان توجه شما را به پنج خبر جلب می کنیم که در چند روز گذشته بحث داغ محافل و فضای مجازی بوده است.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” همواره به غیر از اخبار رسمی که از طریق مراجع قانونی و دستگاهها در اختیار رسانه ها قرار می گیرد؛ اخباری هم هست که زبانی گفته می شود و در بین مردم نیز پخش می شود. در این بسته خبری در نظر داریم اخباری که گوش به گوش منتقل شده است را به صورت رسانه ای در اختیار همه خوانندگان قرار دهیم لازم به ذکر است این اخبار خبرهایی است که اتفاق افتاده و توسط شما در اختیار ما قرار گرفته است.

ضمن تشکر از استقبال  شما همشهریان عزیز که از تمام نقاط شهرستان اخبار های در گوشی را برای ما ارسال می نمایید. این بسته خبری با توجه به خبرهایی است که شما برای ما می فرستید و ما ضمن پیگیری آنها در صورتی که خبری صحت داشته باشد آن را اطلاع رسانی می کنیم و خوشبختانه با اقبال عمومی و واکنش مثبت و منفی مسئولین نیز روبرو شده ایم. به طوری که برخی از مطالبی که شما عزیزان برای ما ارسال کرده اید موجب تسریع در پیگیری موضوع مورد بحث شده است.

داستان های شهرداری قهدریجان

هفته قبل از بدهی های برجای مانده از شهرداری فلاورجان و صحبت های شهردار خبری را منتشر کردیم که با واکنش های فراوان کاربران مواجه شد؛ عده ای بدهکار شدن شهردار را دلیل بر توانایی های وی دانستند و عده ای هم با این ادعا که بدهی مانده موجب می شود؛ شورای اسلامی و شهردار جدید با چالش های فراوانی روبرو خواهد شد و به جای آنکه شهردار جدید طرح های عمرانی خود را اجرا کند مجبور است به رفع بدهی ها بپردازد.

شهردار موفق شهرداری است که پس از پایان دوره اش با یک بدهی معقول صندلی خود را تحویل دهد و اگر شهرداری مانند فلاورجان که کل اعتباراتش حدود ۱۷ میلیارد است روز معارفه ۵میلیارد تومان بدهی داشته باشد؛ نمی تواند موفق باشد بلکه ضعیف عمل کرده است؛ حال یک سوال داریم اگر شهردار تهران موقع خداحافظی بدهی برجای مانده اش یک سوم کل اعتبارات مصوب شهرداری بود به وی نیز شهردار موفق می گفتیم؟ جواب قطعا نه است.

اما گذشته از تمام این مسایل هفته قبل فردی نیز در تماس با این پایگاه خبری از بدهی چند میلیاردی شهرداری قهدریجان برای ما صحبت کرد و این فرد حتی مدعی بود که شهردار در دوره ای از مدیریتش برای پرداخت حقوق کارمندان خود مجبور شده است از یکی از متمولین شهر قرض کند که این نمونه در تاریخ شاید بی سابقه باشد و قطعاً در این مورد اگر خبری به دست ما برسد به گوش شما خواهیم رساند و البته منتظریم شورای اسلامی این شهر در خصوص این مطلب به پلنا پاسخگو باشند.

اردوگاه شهید بهشتی شهر ابریشم یا اصفهان؟

گاهی یک منطقه دارای اهمیت در خط مرزی بین دو شهرستان قرار دارد و با یک بده بستان منطقه ای و البته موافقت وزارت کشور این منطقه جابجا می شود به طوری که طبق آن حدود جغرافیایی تغییر خواهد کرد و نقشه آن شهرستان به هم خواهد خورد؛ اما در شهرستان فلاورجان مناطقی داریم که ما را بیاد کشور ارمنستان و آذربایجان می اندازد؛ قسمتی از کشور آذربایجان یعنی نخجوان در بین دو کشور ایران و ارمنستان قرار دارد ولی جز خاک آذربایجان کشور محسوب می شود.

در فلاورجان بهترین و مجهز ترین اردوگاه مرکزی کشور قرار دارد که تقریبا در ۸۰ درصد استان های کشور  مانند آن وجود ندارد و حتی می توان ادعا کرد تمام اردوهای مهم کشوری در آن برگزار می شود و البته با توجه به ارادت مسئول آن به یک جریان حزبی خاص تمام جلسات و برنامه های مهم این جبهه احزاب نیز در آن برگزار می شود ولی این اردوگاه جز اصفهان محسوب می شود.

اردوگاه شهید بهشتی در واقع نخجوان است و البته خب اصفهان مرکز است و قدرتش زیادتر است و مانند یک کشتی گیر ۱۲۰ کیلویی است که می خواهد با یک ۵۰ کیلویی مسابقه دهد ولی دور از انصاف نباشد بگوییم اگر این اردوگاه قرار است بنام فلاورجان نباشد گاز، آب، برق و تمام امکاناتی که از شهرستان ما دریافت می کند را کاش قطع کنند و از هر کجا که می دانند این خدمات را به وی بدهند.

صلاح مملکت خویش خسروان دانند؛ اما چند وقت دیگر روستای کرسگان نیز چون صنایع و سرمایه زیادی در آن است را نیز اصفهان به خود ملحق خواهد کرد مانند زندان مرکزی که با نام یزدآباد عجین شده است ولی امروز بنام اصفهان شناخته می شود و یا موارد دیگر مانند شرکت های صنعتی که تعدادشان کم نیست و فلاورجان می ماند و فقر و خشکسالی و اتباع که مانند سلول های سرطانی هر سه روبه رشد است.

نماز های جمعه و نکات جالب که دقت نمی شود

نماز جمعه یک فریضه عبادی و سیاسی است که طبق فتوای برخی مراجع حضور در آن واجب است که البته در زمان غیبت امام عصر(عج) وجوب آن با شرایطی است و به همین دلیل است که آنگونه که شایسته آن است از آن استقبال نمی شود و اگر در ایام غیر خاص سری به مصلاها بزنید این مطلب را متوجه خواهید شد.

عده ای این را برای خود تکلیف کرده اند که هر هفته در نماز جمعه حضور یافته و ضمن آگاهی از مسایل روز از روشنگری های امام جمعه نیز بهره مند شوند و گاهی نیز با برنامه های دیگر این مراسم ادغام می شود و مردم قبل یا بعد آن در این مراسم نیز حاضر می شوند و همین امر نماد اقتدار و عزت جمهوری اسلامی در جهان است.

اما در نماز جمعه افراد دیگری نیز حاضر می شوند؛ این افراد در ابتدای مراسم یک مسئول را پیدا کرده و در دو خطبه ای که جزئی از نماز جمعه است مخ مسئول را بکار گرفته و نمی گذارند تا مسئول محترم که پس از مدت مدیدی در نماز حاضر شده است به عبادت خود بپردازد و پس از آنکه خطبه ها تمام شد یا رو به اتمام بود شخص نماز را ترک کرده و مسئول می ماند و دو خطبه ای که متوجه نشده است.

نکته این مطلب اینجاست که فرد پس از ترک نماز به منزل رفته و شاید نماز خود را کامل بخواند اما مسئول محترم نماز جمعه را می خواند و دو خطبه ای که بمانند دو رکعت نماز است را نمی دانیم این مسئول عزیز باید چه کاری بکند و انشاءالله که این نماز قبول باشد.

نماز عبادی؛ اقتدای سیاسی و اجباری!

چندی قبل در یک محلی نماز جماعتی برپا شد؛ در این نماز شخص روحانی وجود نداشت و همه مدیران کل استان و مسئولان بلند پایه و عزیز بودند که همه زندگی شان وقف خدمت رسانی به مردم شده است بزرگ این جمع چه از لحاظ سیاسی و چه سن استاندار محترم یعنی جناب زرگر پور بودند و به همین دلیل این مسئولین که همه از لحاظ اعلمیت دینی و عدالت در یک سطح بودند به صحبت های حجت الاسلام قرائتی خیلی غریزی عمل کردند و اعلمیت سیاسی را مد نظر قرار داده و استاندار را به امامت برگزیدند.

از آنجایی که استاندار محترم به هر دلیل نماز خود را باید بر روی یک صندلی بنشیند و بخواند این نماز خیلی جالب بود که امام نشسته و کسی که وی اقتدا کرده است ایستاده نماز بخواند؛ البته خب خود مسئولان به درجه اجتهاد می رسند و در همه زمینه ها صاحب نظر هستند ولی امیدواریم یک فرد غیر مسئول و البته با سواد حوزوی به ما پاسخ دهد آیا این نماز درست است و می شود به فردی با این شرایط نماز را اقتدا کرد یا یک اجبار سیاسی بوده است؟

انشاءالله که بشود چون می دانیم مسئولان عزیز وقتشان آنقدر پر است که برایشان کمی سنگین است دوباره نمازی را بخواهند قضاء کنند.

یک جرم و یک نکته بعد از جرم

اخیرا در شهرستان فلاورجان قتی اتفاق افتاد و یک فرد به طرز وحشتناکی کشته شده است؛ پس از آن در فضای مجازی به نقل از یک فرد اعلام شد که قاتلین این فرد دستگیر شدند که سه نفر بودند.

تا اینجای ماجرا اوج اقتدار قوه قضائیه و نیروی انتظامی است که به این سرعت قاتلین آن جوان را دستگیر کردند و همین امر موجب دلگرمی می شود و  به شوخی و یا جدی این مطلب ورد زبان ها شده است که وقتی که ما می خوابیم؛ پلیس بیدار است.

البته این ماجرا یک کنته مهم داشت و آن این بود که عکسی از این سه متهم به قتل نیز توسط رد مورد نظر در شبکه های اجتماعی پخش شده بود که با توجه به تابلوی خوانای پشت سر این سه فرد دستگیر شده به نظر می رسد عکس از داخل ساختمان نیروی انتظامی و یا دادگستری گرفته شده است که عموما حمل گوشی بخصوص دوربین دار و اندروید در آنجا ممنوع است.

نمی دانیم آیا پخش کردن عکس افرادی که هنوز جرم آنها رسما اعلام نشده است و فعلا در جایگاه متهم قرار دارند درست است یا خیر اما می دانیم انتشار عکس از داخل این دو نهاد نیز می تواند با برخورد قضایی همراه شود و مطمئناً ریاست محترم دادگستری که در ایام انتخابات با استناد به یک صحبت پیگیر ماجرا و اجرای نص صریح قانون بود در این خصوص نیز پیگیری و برخورد مناسبی انجام دهند زیرا تکرار این عمل می تواند موجب خدشه دار شدن چهره نیروی انتظامی و دادگستری شهرستان شود.

خبرهای در گوشی خود را از طریق تلگرام و یا از طریق ایمیل info@polna.ir ارسال نمایید.

انتهای پیام / کد خبر38517

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار