پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فلاورجان:

ورزش باید از سالن ها بیرون بیاید

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گفت: مهمترین هدف اداره ورزش کشاندن ورزش از داخل سالن ها به میان مردم و در پارک ها و زمین های خاکی است.

به گزارش پایگاه خبری پلنا؛ رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فلاورجان در گفتگویی با این پایگاه خبری در خصوص وضعیت ورزش شهرستان فلاورجان اظهار کرد:‌ در ابتدای حضور سعی کردیم یک جامعه آماری دقیق از وضعیت شهرستان ایجاد کنیم و نقاط ضعف و قوت ورزش شهرستان را شناسایی کردیم.

رحمان رئیسی اضافه کرد:‌مهمترین مشکل ورزش شهرستان نبود مکان برای هیات های ورزشی بود؛ زیرا ورزشکار وقتی در مجموعه حاضر می شد نمی دانست با چه کسی صحبت کند و یا به کجا مراجعه کند و بعد از آن ایجاد یک سالن اختصاصی برای جلسات و همایش ها بود که طی ۹ ماه گذشته توانستیم تا حدودی این دو مشکل را مرتفع کنیم.

وی ادامه داد:‌اما بحث دیگر ما خارج کردن ورزش از داخل سالن ها و کشاندن آن در بین مردم بود که به همین منظور طرح جمعه های ورزشی را راه اندازی کردیم و با این طرح توانستیم علاوه بر جذب مخاطب به سمت ورزش هایی که بعضا در شهرستان ناشناخته مانده بودند یک رقابت نیز بین خود هیأت های ورزشی شهرستان برای حور هرچه بهتر در این برنامه به وجود آوریم.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فلاورجان با گفتن این مطلب که ورزش قهرمانی آیینه فعالیت های اداره ورزش و جوانان است خاطر نشان کرد: در زمینه ورزش قهرمانی حدود ۱۵ مدال جهانی و آسیایی و بیش ۸۰ مدال کشوری کسب کرده ایم و امروز افتخار می کنیم در برخی ورزش ها نخبگانی مانند امیرحسن جمشیدیان در دوچرخه سواری و امیرحسین اکبری در ورزش فوتبال ساحلی از این شهرستان در مسابقات ملی می درخشند.

وی همچنین گفت: در سال گذشته همین ایا در فلاورجان ۲۸ هیات ورزشی وجود داشت که کمتر از۲۲ هیأت فعال بودند ولی امروز ۴۰ هیات ورزشی فعال داریم که ۵ هیأت مان همین چند وقت قبل توانستند به عنوان هیأت برتر معرفی شوند و چند ورزش نیز به زودی در این شهرستان فعالیت خود را شروع خواهند کرد که می توان به گلف، هاکی و یا ورزش نجات غریق اشاره کرد.

رئیسی در خصوص اقدامات انجام شده این اداره در هفته تربیت بدنی اظهار کرد: با پیگیری های نماینده مجلس و مسئولین ۸ طرح ورزشی به این شهرستان اختصاص یافت که به زودی کلنگ زنی خواهد شد و همچنین چند طرح نیمه کاره نیز در شهرستان وجود دارد که با اختصاص اعتبارات لازم آنها را نیز تکمیل خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در هفته ورزشی توانستیبم نمایشگاه و پایگاه استعداد یابی در برخی رشته ها که مردم کمتر می شناسند و همچنین رشته های مفرحی  که مردم کمتر از آن شناخت داشتند را نیز در معرض دید عموم قرار دادیم و توانستیم نوجوانان و جوانان زیادی را به سمت آن جذب کنیم و اگر شد نیز در این ورزش ها به سمت پایگاه قهرمانی حرکت کنیم.

انتهای پیام / کد خبر38580

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار