شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
فعال سازی سیمکارت بنام مردم بدون اطلاع

به دادگاه کشیدن یک روحانی سرشناس به دادگاه برای عملی که انجام نداده است/ فعال شدن سیمکارت ایرانسل در روز تعطیل بنام مردم

یکی از اپراتورهای تلفن همراه در چند ماه گذشته با فعال شدن سیمکارت های بدون ضابظه به نام مخاطبان مشکلاتی را برای مشترکان خود به وجود آورده است.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا”‌ طبق مصوبه سازمان تنظیم مقررات برای ثبت نام یک سیم کارت لازم است اشخاص حقیقی با مدرک شناسایی معتر در محل نمایندگی مجاز حضور یابد و نسبت به خربد و فعال سازی سیمکارت خود با ارائه امضاء و اثر انگشت اقدام کند.

اما یکی از اپراتور های کشور که از زمان ورود خود به عرصه رقابت در زمینه تلفن همراه برای جلب نظر مخاطبان با جوایز رویایی که هیچگاه معلوم نشد آیا به افراد داده شد یا نه کار خود را آغاز کرد و در ادامه نیز با دادن سیمکارت هدیه در راستای تطمیع بیشتر مردم برای نیل به سمت این اپراتور قدم برداشت.

اما مساله مهم در خصوص این اپراتور این است که شما از همان ابتدا خیلی راحت می توانستید بدون دردسر سیمکارتی را با نام دیگران خریداری کنید و این روند همین الان نیز ادامه دارد به طوری که شما اگر در بازار قدم بزنید کافی است خود را یک فرد غیر ایرانی معرفی کنید یک سیمکارت ۵ هزارتومانی را با قیمت ۴۰ هزارتومان به شما می فروشند که هم فعال است و هم معلوم نیست به نام چه کسی است.

البته سال گذشته وزارت ارتباطات در جهت رفع این مشکل  مشخص شدن وضعیت مالکیت سیمکارت ها اقداماتی انجام داد ولی در ادامه شاده بودیم که اپراتور ایرانسل دوباره پس از این طرح به رویه قبلی خود ادامه داد و سیم کارت های مجهول الوهیه دوباره روانه بازار شد و البته اینبار در شکل وشمایل جدید.

فعال شدن سیمکارت در روز تعطیلی رسمی کشور

چندی قبل مخاطبی با نام (س.م) در تماس با این پایگاه خبری مدعی بود که پیامکی برای بنده از یک سامانه آمده است که در تاریخ فلان یک سیمکارت ایرانسل بنام شما فعال شد در حالی که اولا آن تاریخ تعطیلی رسمی کشور بوده است و قائدتا نمایندگی های مجاز در آن روز تعطیل هستند و در ثانی من اصلا چنین عملی را انجام نداده ام.

وی افزود: به همین دلیل برای آنکه مشکلی پیش نیاید در سریع ترین زمان ممکن خود را به یک نمایندگی رساندم و با دادن مقداری هزینه سیمکارتی که معلوم نبود چه کسی و کجا به نام بنده فعال کرده است را سوزاندم.

فعال شدن یک سیمکارت بنام یک روحانی بنام فلاورجانی بدون اطلاع وی

این ماجرا با توجه به اقدام سریع این شهروند فلاورجانی موجب شد که مشکلی برای وی پیش نیاید ولی سه روز قبل یکی از روحانیون شهرستان بنام حجت الاسلام حسین قاسمی که از وعاظ شناخته شده شهرستان است در تماس تلفنی با خبرنگار ما مدعی شد چنین مشکلی برایش ایجاد شده است که باعث شده است وی به دادگاه نیز احضار شود.

وی در همین خصوص گفت:‌ چندی قبل برای بنده از دادگاهی در تهران احضاریه ای صادر شد در خصوص سیمکارتی که بنده اصلا از وجود آن خبر نداشتم و ظاهرا به صورت غیر قانونی بنام بنده فعال شده بود و در حال حاضر توسط افرادی در استان سیستان بلوچستان مورد استفاده قرار می گیرد و با آن تخلفاتی صورت گرفته است که گریبان گیر من شده است.

حجت الاسلام قاسمی اضافه کرد: برای بنده بسیار عجیب بود که شخص ثبت نام کننده کپی مدارک بنده را داشته و این سیمکارت را با نام من مفعال کرده و چندین ماه نیز از آن در جهت تخلفات خود بهره برده و این نشان دهنده این است که این اپراتور چقدر در حفظ اسرار و اطلاعات مردم امانت دار است.

وی ادامه داد:‌ بنده حاضرم در هر محکمه ای و جلوی هر دوربینی شهادت دهم که نه چنین سیمکارتی را خودم و نه هیچ یک از اعضای خانواده و اقوامم فعال نکرده اند و اپراتور ایرانسل باید پاسخگو باشد که چطور این سیمکارت بدون حضور من توسط فرد دیگری باید فعال شود؟

به گزارش پلنا؛‌قطعا این مساله اولین مورد نبوده و آخرین مورد نیز نخواهد بود و بارها شاهد این موارد بوده ایم و چنین تخلفاتی حتی موجب برهم خوردن یک زندگی نیز شده است و جالب ترین مساله این است که بالای ۹۰ درصد آنها از اپراتور ایرانسل رخ داده است که همین امر موجب بی اعتمادی مردم نسبت به این اپراتور شده است.

امیدواریم اپراتور دوم کشور در زمینه تلفن همراه نسبت به این مساله یک رسیدگی جدی انجام دهد و ضمن دفاع از حق مشترکان خود شائبه ای که در کشور به وجود آمده است که این اپراتور اطلاعات مردم افشاء‌ میکند نیز برطرف کرده و از حیثیت خود در میدان رقابت دفاع کند زیرا این حرکت موجب کوچ مردم به سمت دیگر اپراتور ها شده و آسیب هایی را روانه خود این مجموعه می کند.

گزارش:‌سیدسعید موسوی درآمدی

انتهای پیام / کد خبر38863

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار