چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷
استاندار اصفهان:

کانون های ترک اعتیاد و مراکز ماده ۱۶ باید زمینه ی اشتغال معتادین را فراهم کنند/ ورود روحانیت به امر مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر پدیده مبارکی است

استاندار اصفهان در جلسه ستاد طرح کرامت کشوری که در شهرستان فلاورجان که گفت: پدیده ی اعتیاد از ابعاد مختلف جامعه را مختل می کند و خانواده های زیادی را از هم می پاشد و از دیرباز جامعه ی بشری با آن مواجه بوده اند.

محسن مهرعلیزاده در جلسه کشوری طرح کرامت که در شهرستان فلاورجان برگزار شد گفت: در کانون های ترک اعتیاد و مراکز ماده ۱۶ باید تلاش شود که در راستای مراقبتهای ویژه و کاهش مشغله های ذهنی معتادین بتوانیم فعالیت های آن ها را در جهت تولید بکار بگیریم.
وی ادامه داد: پدیده ی اعتیاد از ابعاد مختلف جامعه را مختل می کند و خانواده های زیادی را از هم می پاشد و از دیرباز جامعه ی بشری با آن مواجه بوده اند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه مسئله ی اعتیاد مسئله ی دیرپایی است و پدیده ای نو بشمار نمی رود، افزود: اینکه مدیران و مردم به چه میزان برنامه ریزی کنند و اعتیاد را کنترل نمایند هنر جامعه است.
وی اضافه کرد: با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در آسیب های اجتماعی به شکل کلان بر لزوم برخورد با این پدیده تاکید دارند، افزود: همه ی عناصر دولتی مسئول شده اند که این پدیده را از بین ببرند و در این راستا دولت آغاز کننده بوده و این شروع با دیدگاه دقیق علمی و کارشناسی و ورود بسیج و روحانیت در سراسر کشور دقیقا حرکت به سوی مردمی کردن مبارزه با این پدیده ی شوم است.
مهرعلیزاده آمار مربوط به اعتیاد مواد مخدر را تاسف بار خواند و افزود: ما بعنوان مدیران از لحاظ شرعی و وجدانی مسئول هستیم که جامعه ای را که به آیندگان تحویل می دهیم جامعه ای سالم باشد.
وی نتایج مصوبات جلسات و اجرایی شدن آن ها را بسیار مهم خواند و افزود: باید بررسی شود که آیا با این مصوبات جلوی رشد معتادین گرفته شده است؟
استاندار اصفهان ضمن تقدیر از همه ی مسئولانی که به طور جدی با این پدیده ی شوم برخورد می کنند، افزود: دقت و مدیریت ما باید بگونه ای باشد که بودجه در جهت اولویت ها هزینه شود و اولویت مهمتر در راستای کاهش آسیب های اجتماعی مبارزه با پدیده ی شوم اعتیاد است و باید برنامه ریزی دقیقی در این خصوص صورت گیرد.
وی همچنین با بیان اینکه در کانون های ترک اعتیاد و مراکز ماده ۱۶ باید تلاش شود که در راستای مراقبتهای ویژه و کاهش مشغله های ذهنی معتادین، بتوانیم فعالیت های آن ها را در جهت تولید بکار بگیریم، افزود: از فرمانداری ها می خواهیم کارگاه هایی را برای این کار شناسایی نمایند و این کارگاه ها در خصوص تجهیزات مورد نیاز خود اعلام نیاز نمایند تا امکانات فراهم شود و این طرح به عنوان الگو در اصفهان اجرایی گردد.
مهرعلیزاده با تاکید بر مشارکت صدا و سیما در این زمینه، اظهارداشت: صدا و سیما در خصوص مبارزه با مواد مخدر آمادگی دارد و می تواند در این زمینه به خوبی عمل نماید.
وی در ادامه  برمشارکت جدی شهرداری ها در این امر تاکید کرد و گفت: اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر باید وظایف شهرداری ها را تعیین نمایند.
استاندار اصفهان ورود روحانیت به این موضوع را حرکت مبارکی خواند که در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاده است و اظهار کرد: این امر یعنی مردمی کردن، پیشگیری و مبارزه با اعتیاد و قطعا به نتیجه ی مطلوب خواهد رسید مشروط به اینکه همه ی مسئولین و مردم از این کار حمایت نمایند.
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نیز در این جلسه اظهارداشت: دربحث آسیب های اجتماعی ۲۰ سال غفلت کردیم و به دلایلی آمار ارائه نشد ولی در چند سال گذشته مقرر گردید که واقعیت ها برای مردم بیان شود.
وی وضعیت اعتیاد را نگران کننده خواند و افزود: دولت و دستگاه ها در این زمینه فعال شده اند و در ۵ شاخص آسیب های اجتماعی که تعیین گردید اعتیاد در جایگاه اول قرار گرفت.
مویدی با بیان اینکه در حال حاضر آمار کاملا شفاف است، افزود: اولین رویکرد در بحث اعتیاد اجتماعی کردن و پیشگیری است و در این راستا طرح کرامت در دستور کار قرار گرفت که جزو اولویت ها به شمار می رود.
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور خاطرنشان کرد: نگاه ما به طرح کرامت کاملا علمی است و اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر از اولویت ویژه ای برخوردار است.

انتهای پیام / کد خبر38893

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار