شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
کارشناس اداره محیط زیست فلاورجان در گفتگوی تلفنی با پلنا:

با این وضعیت آلودگی هوا گروه های سنی حساس از منازل خارج نشوند

کارشناس اداره محیط زیست شهرستان فلاورجان در گفتگوی تلفنی با این پایگاه خبری ضمن اعلام این مطلب که شاخصه های آلاینده ها در فلاورجان به حدی بود که امروز و فردا باید برای گروه های سنی حساس تعطیل می شد گفت: این گروه های سنی بجز در مواقع ضروری از منزل خارج نشوند.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا”‌ عصر دیروز(دوشنبه) بود که روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان طی اطلاعیه ای اعلام کرد که کلیه مدارس ابتدای شهرستان اصفهان و مناطق آموزش و پرورش زرین شهر، فولادشهر، نجف آباد، شاهین شهر، فلاورجان، پیربکران، برخوار و خمینی شهر تعطیل است.

در همین زمینه جهت مشخص شدن میزان آلاینده ها در شهرستان فلاورجان و دلیل تعطیلی مدارس آن ابتدا به سایت اداره کل محیط زیست استان سر زدیم که در آن ابتدا تعاریف مشخصی از وضعیت آلودگی هوا مشخص شده بود.

حال این سوال برای شهروندان پیش می آید که مگر میزان آلودگی در شهرهای شهرستان  فلاورجان چقدر است که مدارس باید در آن تعطیل بشود؟

در همین خصوص طی تماسی که با اداره محیط زیست شهرستان فلاورجان داشتیم میری کارشناس این اداره در گفتگوی تلفنی با خبرنگار ما گفت:‌ طی آزمایش هایی که انجام دادیم و شاخص های تعریف شده سازمان محیط زیست به این نتیجه رسیدیم که میزان آلاینده های موجود در هوا برای گروه های سنی حساس بالاست.

وی افزود با توجه به این شرایط ما توصیه می کنیم بجز در مواقع اورژانسی و کارهای ضروری افراد مسن سال و کودکان و نوجوانان از منازل خارج نشوند.

میری در پاسخ به این سوال که مگر میزان آلاینده ها با توجه به اینکه شهرستان فلاورجان یک شهرستان صنعتی نیست چقدر بالا بوده است تاکید کرد: محیط زیست حدو مرز ندارد و حتی یک وزش باد نیز می تواند آلاینده ها را از مناطق پر تراکم و شهرستان های صنعتی به این منطقه منتقل نماید و اینکه فکر کنیم صنایع دلیل آلودگی هستند درست نیست.

خبرنگار ما در ادامه ضمن انتقاد از اینکه چرا در شهرستان فلاورجان نیز مانند برخی شهرستان های استان مرکزی برای سنجش و پایش روزانه آلاینده ها وجود ندارد تصریح کرد: این مساله یک تصمیم کلان است که سازمان تصمیم گیرنده است و شاید در آینده نزدیک در این شهرستان نیز چنین مرکزی احدادث شود که شهروندان بتوانند به صورت روزانه میزان آلاینده های هوای منطقه خود را مشاهده نمایند.

گفتنی است اگر به سایت اداره کل محیط زیست استان اصفهان مراجعه کنیم مشاهده می شود شهرستان های اطراف اصفهان همگی دارای مرکز پایش آلودگی هوا هستند و شما می توانید به سورت روزانه از وضعیت آلودگی هوا مطلع شوید و حتی آرشیو روزهای قبل نیز موجود است و این در حالی است که فلاورجان نزدیک ترین شهرستان به اصفهان است و دارای چنین مرکزی نیست.

انتهای پیام / کد خبر38912

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار