شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فلاورجان خبر داد؛

پیدا شدن گونه نایاب سمور در فلاورجان + تصویر

سرپرست اداره محیط زیست فلاورجان گفت: پس از تصاویر خوبی که در هفته های اول دوربین گذاری از حیات وحش منطقه و تنوع آن ثبت شد، در آخرین بررسی ها تصویر یک سمور سنگی، از گوشتخواران شب فعال، به ثبت رسیده است که نشانگر تنوع گونه های جانوری منطقه است.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان “پلنا”‌ سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فلاورجان گفت: دوربین گذاری در منطقه ایرانکوه فلاورجان همچنان ادامه دارد تا بتوان قسمتی از تنوع زیستی این کوهستان را به تصویر کشید.

محمد ولید مغربی افزود: پس از تصاویر خوبی که در هفته های اول دوربین گذاری از حیات وحش منطقه و تنوع آن ثبت شد، در آخرین بررسی ها تصویر یک سمور سنگی، از گوشتخواران شب فعال، به ثبت رسیده است که نشانگر تنوع گونه های جانوری منطقه است.

سمور سنگی(Stone Marten) با نام علمی Martes foina از راسته گوشتخواران و خانواده راسوها بوده که اغلب شب فعال است و بسیار زرنگ و سریع و چابک است.

این جانور به خوبی از صخره ها و درختان بالا میرود و از جوندگانی نظیر موش، سنجاب، اشکول و پرندگان، جوجه و تخم آنها، مهره‌داران کوچک، حشرات و میوه‌ها تغذیه می‌کند. همچنین آنها تبحر خاصی در شبیخون و دستبرد به مرغداری ها و لانه های کبوتر دارند.

زندگی این جانور زیبا و ارزشمند در چنین فاصله نزدیکی به شرکت های صنعتی، معادن، مناطق انسانی و شهرهای بزرگ، نشانگر ارزش زیستگاهی منطقه شاهکوه است.

انتهای پیام / کد خبر38949

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار