شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

پیام مدیر آموزش و پرورش فلاورجان به مناسبت سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فلاورجان فرارسیدن سالروز هفتم دیماه ، تشکیل نهاد مقدس ” نهضت سوادآموزی ” را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان فلاورجان به مناسبت فرارسیدن هفتم دیماه سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی مدیرآموزش و پرورش پیام تبریک صادر کرد .

متن پیام تبریک ایشان بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از مهم ترین و اصلی ترین برنامه های دین مبین اسلام که بارها از سوی پیامبر مکرم (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) مورد تاکید و تشویق قرار گرفته است کسب علم و دانش و حرکت به سمت دانایی است . جامعه ای که خود را به سلاح علم ، دانش و سواد مجهز نماید در همه عرصه ها سربلند خواهد شد و مسیر عزت و استقلال را به درستی خواهد پیمود و افق های روشنی را پیش روی خویش خواهد گشود.
در چشم انداز بیست ساله ایران اسلامی ، محور توسعه ” دانایی ” رقم خورده و آنچه در جامعه ای دانا محور ، ارزش به شمار می رود  تولید علم و دانش می باشد. از این رو حرکت شتابان به سوی پیشبرد و تسهیل تحقق برنامه های سواد آموزی و نهادینه نمودن آن یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. چراکه توسعه اقتصادی ، اجتماعی وفرهنگی گسترش فرصت های شغلی ، بهبود بهداشت فردی و محیطی و ترویج مشارکت را به ارمغان می آورد.
فرمان تاریخی امام راحل عظیم الشان(ره) در تاسیس نهضت سوادآموزی، بیش از هر چیز نشان دهنده جایگاه سواد و ضرورت فرا گیری علم و دانش در مسیر تعالی جامعه اسلامی است که این مسیر روشن و متعالی پس از ایشان، از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) نیز بارها مورد سفارش و تاکید قرار گرفته و درسایه ی همین منویات است که امروز بی‌سوادی در ایران اسلامی به سمت ریشه کنی پیش رفته و انشاءالله در پرتو تلاش شبانه روزی همه دست اندر کاران این امر مقدس ، به زودی شاهد ریشه کنی کامل این پدیده شوم در جامعه اسلامی باشیم.

اینجانب ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفتم دی ماه ، سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و پاسداشت زحمات طاقت فرسای همه ی عزیزانی که در این عرصه خدمات بی منت و شایسته ای را انجام داده اند، از همراهی و همکاری صمیمانه ی تمامی نهادها و سازمان های عضو شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان فلاورجان و جدیت و تلاش همکاران فرهنگی شهرستان و مجموعه اداره سواد آموزی این مدیریت ، تقدیر و تشکر نموده و امیدوارم با ” همدلی و همزبانی” همه ی دلسوزان عرصه تعلیم و تربیت ، شاهد ریشه کنی و انسداد کامل مبادی بی سوادی در سطح شهرستان فلاورجان باشیم.

علی اکبر کمالی
مدیر آموزش و پرورش شهرستان فلاورجان

انتهای پیام / کد خبر38958

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار