چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷
فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) در یادواره شهدای شهر کلیشاد و سودرجان:

صحنه نبرد تغییر کرده اما روحیه همان روحیه بسیجی و جهادی است/ اقتصاد مقاومتی راه مقابله با دشمن است

سردار سلیمانی با توضیح این مطلب که امروز در جنگ اقتصادی گسترده ای قرار گرفته ایم؛ گفت: فقط با روحیه بسیجی و اتکا به فرهنگ ایثار و شهادت و استفاده از ظرفیت داخل در اقتصاد مقاومتی می توانیم در مقابل حربه های دشمن در جنگ اقتصادی مقاومت کنیم و از این میدان نیز سربلند خارج شویم.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان “پلنا” فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) شامگاه امروز(پنجشنبه) در یادواره شهدای شهرکلیشاد و سودرجان که در مسجد الاقصی محله افجد این شهر برگزار شد گفت: قبل از انقلاب اسلامی جهان به دو بلوک شرق و غرب تبدیل شده بود که هر کشوری می خواست حرکتی انجام دهد باید یا به سمت یکی از دو امپراتوری زور شرق و یا غرب دیعنی اتحاد جماهیر شوروی و آمریکا دست دراز می کرد.

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی ادامه داد: ایران نیز قبل از انقلاب اسلامی به عنوان یک نوکر در منطقه در راستای حفظ منافع آمریکا فعالیت می کرد و آمریکا دولت آن زمان را به گونه ای تربیت کرده بود که به عنوان یک نیروی جلوگیری کننده از اتحاد جماهیر شوروی در نرسیدن به آب های آزاد عمل کند و در واقع هیچ اراده ای از خود نداشت.

وی افزود: آن زمان ایران به عنوان یکی از حامیان اصلی رژیم صهیونیستی در منطقه بود و اوضاع به گونه ای بود که رژِیم صعودی که امروز تامین کننده هزینه های اسرائیل در منطقه است ایران را با عناون بدی خطاب می کرد که چرا حامی این رژیم است و انقلاب اسلامی آمد همه آن معادلات را تغییر داد و راه جدیدی را برای تمام آزادیخواهان جهان باز کرد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج)  تصریح کرد: تنها دستاورد ما از آن حرکت انقلاب نبود و ما روح تازه ای را در جهان تزریق کردیم  و آن انقلاب هندسه قدرت را در تمام جهان تغییر داد و به همین دلیل دشمن از همان ابتدای انقلاب تا کنون سعی داشته و دارد که این مسیر را برگرداند و در هیچکدام از از نقشه هایش تا کنون موفق نبوده است.

وی خاطر نشان کرد: دشمن از همان ابتدا که انقلاب مستقر شد از هیچ توطئه ای فرو گذاری نکرد؛ زمانی کودتاها، زمانی ترورها، زمانی هم تجزیه طلبی ها در مناطقی که مستعد طرح مسائل قومی بود و زمانی هم جنگ های مسلحانه داخل کشور را به راه انداخت و حتی بعد از انقلاب نیز با نفوذ دادن بنی صدر در قوه مجریه دخالت های مستقیم در برنامه های این نانقلاب کرد که در هیچکدام پیروزی بدست نیاورد بلکه شکست های سختی نیز خورد.

سردار سلیمانی در ادامه گفت: پس از همه این نقشه ها و زمانی که هیچ راهی دیگر نداشت یک نوکری بنام صدام را پیدا کرد؛ کسی که تمام پول عراق را برای تجهیز یک ارتش قدرتمند هزینه کرده بود و آن را به سمت مرزهای ایران روانه کرد و این زمانی بود که جمهوری اسلامی با یک حکومت نوپای دو ساله هیچگونه آمادگی در مقابل این جنگ نداشت و همه می دانند که یک جنگ نظامی می تواند چطور حکومت یک کشور را از بین ببرد.

وی در تکمیل این صحبت خود اظهار کرد: این حادثه تهاجم صدام در واقع یک آزمون بزرگ الهی برای این حکومت بود و دنیا می خواست بداند آیا این حکومت کارآمدی و ماندگاری دارد یا نه؛ اما امام با آن هدایت پیامبر گونه خود توانست جمهوری اسلامی ایران را از آن چالش به سلامت عبور داد و آن را به یک فرصت جهانی تبدیل کرد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) با گفتن این مطلب که امروز صحنه نبرد تغییر کرده است اما همان روحیه جهادی و بسیجی در بین ملت وجود دارد تصریح کرد: آن زمان امام خمینی کشور را از سخت ترین خاکریزها عبور داد و امروز امام خامنه ای عزیز جنگ های بهم پیچیده در عرصه های مختلف را مدیریت کرده است.

وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را به حد اعلایی از قدرت رسانده است به طوری که امروز بزرگترین قدرت های نظامی در مقابل این نیروی انقلابی و الهی در سوریه زانو زده است.

سردار سلیمانی با توضیح این مطلب که امروز در جنگ اقتصادی گسترده ای قرار گرفته ایم تاکید کرد: فقط با روحیه بسیجی و اتکا به فرهنگ ایثار و شهادت و استفاده از ظرفیت داخل در اتقصاد مقاومتی می توانیم در مقابل حربه های دشمن در جنگ اقتصادی مقاومت کنیم و از این میدان نیز سربلند خارج شویم.

وی در پایان با اشاره به اینکه پیام کنگره سرداران و شهدای شهرستان فلاورجان این است که ما راه شهدا را بشناسیم و از مبانی حرکت آنها اطاعت کنیم گفت: همه باید حول محور ولایت فقیه حرکت کنیم و نگذاریم عده ای بیایند و بین مردم و قوا و مردم و رهبری تفرقه بیندازند؛ اجلاسه یک رعد و برق است و مهم پس از آن است که بتوانیم آن را ادامه دهیم.

انتهای پیام / کد خبر38965

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار