شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار در گوشی هفته/32/

از استعفای دسته جمعی نمایندگان تا تعطیلات زمستانی شوراها و شهرداران شهرستان فلاورجان در جزیره کیش

در سی و دومین بسته خبرهای درگوشی شهرستان فلاورجان توجه شما را به پنج خبر جلب می کنیم که در چند روز گذشته بحث داغ محافل و فضاهای حقیقی و مجازی بوده است.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” همواره به غیر از اخبار رسمی که از طریق مراجع قانونی و دستگاهها در اختیار رسانه ها قرار می گیرد؛ اخباری هم هست که زبانی گفته می شود و در بین مردم نیز پخش می شود. در این بسته خبری در نظر داریم اخباری که گوش به گوش منتقل شده است را به صورت رسانه ای در اختیار همه خوانندگان قرار دهیم لازم به ذکر است این اخبار خبرهایی است که اتفاق افتاده و توسط شما در اختیار ما قرار گرفته است.

ضمن تشکر از استقبال  شما همشهریان عزیز که از تمام نقاط شهرستان اخبار های در گوشی را برای ما ارسال می نمایید. این بسته خبری با توجه به خبرهایی است که شما برای ما می فرستید و ما ضمن پیگیری آنها در صورتی که خبری صحت داشته باشد آن را اطلاع رسانی می کنیم و خوشبختانه با اقبال عمومی و واکنش مثبت و منفی مسئولین نیز روبرو شده ایم. به طوری که برخی از مطالبی که شما عزیزان برای ما ارسال کرده اید موجب تسریع در پیگیری موضوع مورد بحث شده است.

عاقبت کنگره به کجا می رسد؟

مردم شهرستان فلاورجان سه چهار سالی است که خود را آماده کرده اند تا در برنامه ای ملی با نام کنگره سرداران و یک هزار و سیصد شهید این شهرستان ظرفیت های فلاورجان را در ابعاد ملی و بین المللی نشان دهند؛ در روزهای آغازین صدها برنامه زیبا و چشم نواز پیشنهاد شد و همینجور پیشنهادات بیشتر هم می شد تا الان که رسیده ایم به فاصله کمتر از دوماه تا اجلاسیه پایانی هنوز نمی دانیم برنامه کجا برگزار می شود.

جالب است چند ماه قبل یک بنده خدایی گفت من حاضرم بنویسم و امضا کنم که برنامه اجلاسیه پایانی در اردوگاه شهر ابریشم برگزار می شود  جالب است این اردوگاه اصلا در مالکیت فلاورجان نیست و اصفهان داعیه آن را دارد و این یعنی قرار است ما اجلاسیه پایانی کنگره شهدا و سرداران شهرستان فلاورجان را در خارج از محدوده شهرستان فلاورجان برگزار کنیم و این نهایت ظرفیت ما را نشان می دهد که نتوانستیم در فرصت زمانی مناسب فضاهایی که نیاز بود را آماده کنیم و صد البته دور از انصاف نباشد که بگوییم در چقدر در فاز عمرانی این برنامه ملی ضعیف عمل شده در بعد فرهنگی به خوبی پیشرفت داشتیم.

مگر انتخابات نزدیک است؟

هرچند انتخابات نزدیک نیست اما در چند روز گذشته مشاهده کردیم چهره های سرشناس حضورشان در شهرستان فلاورجان پر رنگ شده به طوری که به مناسبت روز دانشجو دو چهره سرشناس دانشگاهی شهرستان با انگیزه بحث علمی اما مهندسی انتقاد به شرایط موجود بخصوص در فاز مدیریتی می آیند و به اصطلاح خودشان یک مناظره برگزار می کنند.

اما جالب ترین قسمت ماجرا زمانی است که یک یادواره شهدا در یکی از روستاهای دو دست شهرستان برگزار میشود که می بینیم دو چهره سرشناس که یکی پست مدیریتی دارد و دیگری سمت استانی پس از سال ها در و شاید یکی از آنها برای اولین بار در آن روستا حاضر می شوند و طی برنامه ریزی هر دو می آیند و بر روی صحنه در انظارعموم قرار می گیرند و مجری نیز باید چند باری این حضور را اعلام کند.

حالا سوال اینجا است این عزیزان در سال های قبل کجا بودند و چطور از الان حاضر شده اند و اگر این حضور برای شهداست که مرحبا و اگر برای انتخابات است به نظر خودشان کمی زود شروع نکرده اند؟

راه آهن به کجا رسید؟

راه آهن اصفهان-شیراز و اصفهان-زرین شهر که یکی دو سال است نفس مردم روستاهای بخش پیربکران را گرفته است هر روز به مراحل بحرانی خود نزدیک تر می شود و هرچه تمکیل تر می شود عبور و مرور مردم سخت تر می شود و انشاءالله به زودی بعد از خشکسالی و نابودی کشاورزی با احداث این خط راه آهن رفت و آمد مردم هم قطع می شود.

بیکاری؛ کمبود آب آشامیدنی و قطع راه های رفت و آمد مردم بخش پیربکران همه و همه نشان می دهد مسئولین محترم شهرستان تمام تلاش خود را گذاشته اند تا طرحی که دولت اعلام کرده است تا در کشور هیچ فقیری نباشد و این قسمت از شهرستان زمانی بزرگترین منطقه تولید محصولات گلخانه ای بوده و امروز در نوبت های اول برای انجام طرح دولت قرار دارند و فقط کافی است یارانه هم قطع بشود دیگر طرح صددرصد در فلاورجان اجرا خواهد شد.

البته مدیران مهربان و عزیز حواستان باشد همین مردم هستند که اگر نبودند شما هیچکدام در این جایگاه ها قرار نداشتید و ای کاش کمی هم از دید مردم به مشکلات نگاه می کردید؛ این راه آهن چه عوایدی برای مردم شهرستان دارد یعنی هفته ای ۴ مسافر سهمیه انقدر ارزش دارد که به خاطرش مردم بیچاره بخش پیربکران بدبخت هم بشوند؟

جالب است بدانیم در کشور ما رفع ایراد زمانی رخ می دهد که برای مسئولی اتفاقی بیفتد مثلا فلان مسئول پایش شکست چاله های شهر پر شد؛ فلان مسئول برایش اتفاق افتاد دوربین مدار بسته شهری اجبار شد و روزانه صدها اتفاق برای مردم می افتد می گوییم قضاء و قدر الهی بوده است.

استعفا می دهیم!!!

نمایندگان تهدید کرده اند به دلیل معضلات آب و اینکه جایگاه نمایندگان تنزل پیدا کرده است میخواهیم استعفا بدهیم؛ نمی دانیم چقدر جدی است ولی همین قدر که این با روانی را در جامعه انداختند جای تشکر دارند؛ اصلاح طلب و اصولگرا همه و همه در کنار هم ثابت کردند که دغدغه ۶ میلیون نفر مردم استان را دارند و مسایل حزبی برایشان اهمیت ندارد.

البته متاسفانه چون این مطلب از زبان نماینده فلاورجان که در حال حاضر رئیس مجمع نمایندگان استا است بیان شده است دوستان اصلاح طلب خیال کرده اند باید آن را به مسائل حزبی پیوند دهند و جالب است اگر این مطلب را عابدی نماینده اصفهان گفته بود الان از وی به عنوان مجاهد در راه خدا نام برده می شد ولی موسوی لارگانی از دیروز تا حالا انواع حمله به سمتش شده است.

کار به جایی رسیده است که البته افراد رد صلاحیت شده در شوراها شده اند منتقد و با اعلام اینکه با نمایندگان تماس داشته اند مدعی هستند هیچ نماینده ای از این استعفا خبر ندارد و این زاییده فکر موسوی است ولی واقعیت این است که مردم از این حزب بازی و سیاسی کاری ها خسته شده اند و ای کاش برخی ها این را می فهمیدند و دست از این مسخره بازی های سیاسی بر می داشتند.

کیش می روند با پول مردم، اما قبلا پول مردم نبود

این رویه رفتن شوراها و شهرداران در زمستان به جزیره کیش تبدیل به اردویی دائمی شده است و تقریبا هر ساله می بینیم در روز نهم دی ماه این اردو برگزار می شود و پول آن نیز از بودجه شهرداری ها پرداخت می شود و البته فقط برای شخص شورا و شهردار نه خانواده وی و این مطلب نیز ۴ سال است که انجام می شود.

جالب است که در سال های قبل این مساله اهمیت نداشته است و هزینه آن پول مردم نبود چون اکثر شوراها اصلاحاتی بوده اند و حال افرادی که حتی نمی دانند فرمانداری فلاوران کجا قرار دارد در لباس منتقد در کنار همان افرادی قرار گرفته اند که سال های قبل در این برنامه حضور یافته اند و امسال دستشان کوتاه شده است و این مساله را در شبکه های اجتماعی ئ البته فقط یک گروه تلگرامی مورد نقد قرار داده اند.

لازم به ذکر است برخی از شهردارها و شوراها مانند شهردار و شورای شهر کلیشادو سودرجان و برخی شوراهای شهرهای دیگر مستقیم و غیر مستقیم به ما اعلام کرده اند این حرکت میراث قبلی ها است و ما ترجیح می دهیم این چند روز را در خدمت مردم باشیم ولی امیدواریم آن دوستانی که مدعی شده اند حتی آمار بلیط ها را هم دارند اسامی را اعلام کنند تا ردم این افرادی که عازم کیش هستند را بشناسند.

انتهای پیام / کد خبر38994

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار