شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
نظرات مردم پیرامون حوادث اخیر کشور و شهرستان:

قهدریجان، مظلوم، معصوم، پاک و بی دفاع است از حقشان دفاع کنید

حوادث اخیر کشور،‌به ویژه شهر قهدریجان واکنشهایی را از سوی مردم داشت که برخی از آنها در گفتگو با پلنا نرات خود را در این زمینه بیان کردند.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” پس از رخ دادن حوادث اخیر در شهر قهدریجان گفتگویی را در این زمینه با شهروندان مختلف و مردم شهرستان فلاورجان داشتیم و واکنش آنها را نسبت به این مساله بررسی کردیم و خیلی بی پرده خواستیم نظر خود را در خصو این ماجرا با ما در میان بگذارند و البته تعدادی از شهروندان بنا به دلایل شخصی پس از قبول در خواست ما اعلام کردند که تنها در صورتی مصاحبه می کنند که نام آنها ذکر نشود.

حق مردم ولایی قهدریجان پا سوز شدن نیست

حجت الاسلام حسین قاسمی در این زمینه گفت:‌ در اینکه دشمن کارش دشمنی است شکی نیست و باید از دوستی آنها بترسیم و همواره می دانیم که اگثر مشکلات کشور ریشه اش در همین عداوت ها است اما باید با حفظ انسجام مراقب باشیم دشمن بین ما و ولایت فاصله نیندازد که متاسفانه در چند روز اخیر عوامل داخلی و خارجی با همکاری هم از سادگی و پاکی مردم ما استفاده کرده اند و ضربه هایی را به جامعه وارد کرده اند.

وی در خصوص اتفاقات اخیر شهر قهدریجان و کشته شدن تعدادی از مهاجمین و تخریب اموال عمومی نیز به افزود: مردم قهدریجان، انقلابی،‌خدوم و زحمتکش هستند و در چندین دوره از تاریخ مظلوم واقع شده اند و این حق این مردم نیست که پا سوز اقدامات خصمانه برخی بدخواهان و دشمنان داخلی و خارجی شوند.

لیدرها قهدریجانی نبودند و مسئولین حق ما را بگیرند

در همین زمینه یک شهروند قهدریجانی با نام مختصار(م.ج) به خبرنگار پلنا گفت: با توجه به اینکه بنده در حوالی معرکه آن شب حضور داشتم به طور قطع می گویم ماجرا از بیرون مدیریت می شد و حتی برخی افرادی که در میان معرکه مردم را غائله می کردند نیز ما به عنوان شهروند نمی شناختیم و یا تا کنون آنها را ندیده بودیم.

وی اضافه کرد:‌مردم مظلوم قهدریجان نه بر علیه نظام و نه بر علیه ولایت فقیه بلکه فقط و فقط بر علیه بی عدالتی ها و مشکلات اقتصادی یک تجمع می خواستند داشته باشند که همانند دفعات قبلی این تجمع قرار بود در نهایت آرامش و بدون آسیب خاصی صورت گیرد که ناگهان با حضور افرادی ناشناس در وسط معرکه این تجمع از مسیر اصلی خود خارج شد و به یکباره به سمت سه ساختمان که جز اموال عمومی شهر بود حمله شد.

این شهروند قهدریجانی که نخواست نامش فاش شود در ادامه ضمن اظهار ناراحتی از بابت کشته و زخمی شدن تعدادی در غائله قهدریجان تاکید کرد:‌ آنچه که خواسته به حق مردم شهید پرور قهدریجان است؛ شناسایی عوامل اصلی این اتفاق و محاکمه علنی آنها است زیرا این شهر ۴۰ سال قبل نیز چوب همین اتفاقات را خورده است و از آن زمان تا کنون مردم سعی کرده بودند این چتر سیاه که بر فراز این شهر بر افراشته شده بود را جمع کنند که این حرکت از قبل برنامه ریزی شده موجب شد دوباره مردم قهدریجان مظلومانه در این زمینه بیشترین آسیب را ببینند.

راه فتنه گران از مردم قهدریجان جداست

اما حاج غلامحسین رهنما یکی از جانبازان سرافراز شهرستان و فرزند سردار دوست داشنتی ۸ سال دفاع مقدس یعنی حاج مرشد رحیم رهنما نیز در این خصوص گفت: با تماس هایی که در چند روز اخیر با جانبازان،‌ایثار گران و خانواده شهدای قهدریجان داشته ایم همه آنها در یک جمله اشتراک داشته اند و آن اینکه راه فتنه گران از مردم شهر جداست و نباید گناه آنها را به پای کل شهر بنویسیم و مسئولین در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

دشمن برای قهدریجان برنامه داشته است

سیدمنصور میرلوحی مسئول ستاد اقامه نماز جمعه شهر فلاورجان نیز ضمن اظهار تاسف از فضای بوجود آمده در خصوص شهر قهدریجان گفت:‌ متاسفانه در چند روز گذشته با آنکه در سراسر کشور اتفاقات ناگواری رخ داده است اما حوادث قهدریجان بیشتر از حوادث به وجود آمده در شهرهای دیگر در رسانه های داخلی و خارجی صدا کرده است و این نشان از برنامه ریزی دشمن در این زمینه دارد.

وی اضافه کرد:‌ امیدواریم هر چه زودتر در این زمینه اقدامات مناسبی صورت گیرد و بیشتر از این حقوق این مردم در این زمینه ضایع نشود و حتی در صورت امکان در مقابل این تجمعات خصمانه یک تجمع از مردم انقلابی و ولایی صورت گیرد تا حربه ها و نقشه های دشمن را در این زمینه خنثی کند.

سکوت در مقابل وضع موجود باعث سو استفاده دشمن از وضعیت شد

یکی از کسبه شهر فلاورجان که نمی خواست نامش فاش شود نیز در گفتگویی با این پایگاه خبری گفت: بنده نه سیاسی هستم و نه از سیاست سر در می آورم ولی مردم در چند روز گذشته اعتراضاتی به وضع موجود و فشارهایی که به آنها وارد شده است داشته اند و این اعتراضات هم کاملا بر حق و درست بود اما وقتی به صدای آنها پاسخ داده نشد دشمن آمد و احساسی جریحه دار شده مردم نهایت بهره برداری را کرد.

آقای ع.ن در ادامه اضافه کرد: شاید فقط یک کلمه اگر برخی از مسئولین با مردم همدردی کرده بودند امروز شاهد این حوادث ناگوار نبودیم اما خود شما نیز وقتی کسی به حرفتان اهمیت ندهد ناراحت می شوید و اقداماتی خارج از کنترل انجام می دهید.

وی همچنین اظهار کرد:‌در این حوادث درست است که ضد انقلاب به بهترین شکل ممکن سو استفاده کرد اما سکوت دولتمردان و نقش بازی کردن برخی نمایندگان بیشتر دل مردم را به درد آورد و همین مساله موجب شد که اعتراض به حق مردم با شیطنت دشمن و سرپردگان داخلی اش از مسیر خود خارج شده و موجب هتک حرمت و حمله به نظام و ولایت شود ای کاش همین الان نیز مسئولین نظام در این خصوص حتی اگر شده مانند چند سال قبل وعده های بی پایه و اساس دهند تا اگر اوضاع خوب نشد حداقل حال مردم خوب شود و یقیناً اگر این بیخیالی ها ادامه پیدا کند و مسئولی از تریبونی که دارد نسبت به دردهای مردم واکنش نشان ندهد کم کم اوضاع بدتر نیز خواهد شد.

به گزارش پلنا آنچه که از صحبت های مردم در گفتگو با این پایگاه خبری مشخص است این است که همه مردم بیدار و آگاه می دانند که حوادث اخیر سرچشمه گرفته از بیرون است و مردم در شهرهای مختلف کشور فقط در این زمینه مظوم واقع شده اند و البته مردم قهدریجان مظلومتر ولی تنها چیزی که می تواند به حفظ حرمت مردم این شهر کمک کند این است که مسئولین شهرستان و کشور با پیگیری های خود عوامل اصلی را شناسایی کرده و حقایق را برای مردم بگویند تا نگذارند مانند حوادث چهار دهه قبل مردم قهدریجان قربانی هوسرانی و آمال یک عده منافق وطن فروش شوند.

انتهای پیام / کد خبر39011

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار