شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
در آستانه دهه مبارک فجر انجام شد؛

آیین بهره بردار مدرسه خیرساز زنده یاد کیانی در روستای ریاخون

مدرسه خیر ساز زنده یاد عباسعلی کیانی با اعتباری حدود ۷ میلیارد ریال در روستای ریاخون به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” فرماندار فلاورجان بعداز ظهر امروز(جمعه) در آیین افتتاح مدرسه خیر ساز زنده یاد عباسعلی کیانی که توسط دختر این مرحوم در روستای ریاخون به بهره برداری رسید؛ گفت: فلاورجان یک شهرستان به اصفهان چسبیده است که بیش از ۲۵ کیلومتر از حاشیه زاینده رود را در خود دارد و روزگاری کشاورزی این شهرستان موجب رونق همه بخش های ان بود.

اصغر هدایت اضافه کرد: با توجه به خشکسالی و وضعیت بد اقتصادی مردم در شهرستان شاهد هستیم که فلاورجان بیشترین مدرسه در وضعیت قرمز که برای سواد آموزی دانش آموزان مشکل آفرین است را داشته باشد.

وی ادامه داد: درسال های گذشته بیش از ۳۵ واحد آموزشی این شهرستان در وضعیت قرمز قرار داشت که با همت خیرین و کمک های دولتی ۲۱ واحد از آنها کلنگ زنی و یا نوسازی شده است.

فرماندار فلاورجان با اعلام اینکه بیشترین کلاس های تشکیل شده در کانکس نیز در این شهرستان قرار دارد اظهار کرد: فلاورجان  مشکلاتی که در زمینه فضای آموزشی در فلاورجان وجود دارد به گونه ای است که حتی در خود مرکز شهرستان و شهرهای بزرگ فلاورجان نیز ما کلاس هایی داریم که در کانکس دایر اند و این زیبنده شهرستان فلاورجان نیست و خوشبختانه استاندار در این زمینه پیگیری های خوبی داشتند و در آخرین جلسه ای که داشتند اعلام کردند که این کلاس ها باید هرچه زودتر تعطیل شود.

وی با گفتن این مطلب که خیرین مدرسه ساز درس ماندگاری را برای دانش آموزان کتابت می کنند افزود: سه رکن اساسی آموزش دانش آموز، معلم و فضای آموزشی است که هر کدام از آنها ضعیف باشد پیشرفت حاصل نمی شود.

هدایت در تکمیل صحبت خود افزود: کشور ما از لحاظ دانش آموز و معلم در غنای کامل قرار دارد و در بحث فضاهای آموزشی نیز با حضور خیرین توانسته ایم به پیشرفت های بسار قابل توجهی دست یابیم.

به گزارش پلنا؛ مدرسه خیر ساز زنده یاد حاج عباسعلی کیانی در زمینی به وسعت ۱۴۷۰ متر مربع احداث شده است که بنای آن به متراژ ۸۳۵ متر مربع در کمتر از ۶ ماه به بهره برداری رسیده است؛ برای این مدرسه که تمام هزنیه های آن توسط دختر زنده یاد کیانی پرداخت شده است چیزی حدود ۷ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

انتهای پیام / کد خبر39156

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار