یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷
امام جمعه فلاورجان:

انقلاب اسلامی، ایران را مقتدر کرده است

حجت الاسلام قدوسی گفت: انقلاب اسلامی باعث اقتدار این کشور شده است و امروز دشمن نیز با اظهار ضعف خود به قدرت جمهوری اسلامی ایران اعتراف کرده است.

به گزارش پلنا؛ امام جمعه فلاورجان در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهر گفت: انقلاب اسلامی ایران برخلاف انقلاب‌های دیگر برگرفته از باورهای اعتقادی مردم است؛  مردم به اینکه اسلام دین برگزیده است باور داشتند؛ به همین دلیل احساس تکلیف کردند.

حجت الاسلام محمد قدوسی رهبری الهی ویژگی دوم انقلاب اسلامی دانست و افزود: انقلاب اسلامی رهبری داشت که هیچ خواسته ای نداشت و احساس تکلیف کرده و با تمام وجود برای بر اندازی ظلم به میدان پا گذاشته بود و ما نمونه رهبری امام را در انقلاب پیامبران فقط مشاهده کرده ایم.

وی مردمی بودن انقلاب اسلامی را ویژگی سوم انقلاب بر شمرد و اضافه کرد:  انقلاب اسلامی دستاورد های معنوی و مادی زیادی داشت که از جمله دستاوردهای معنوی آن می‌توان به تحول روحی و معنوی مردم، اتکاء به نفس و بالا رفتن معنویات و وحدت در بین مذاهب، نفوذ انقلاب این ملت ها و امنیتی که داریم را نام برد.

ویژگی های مادی انقلاب اسلامی می توان به سقوط رژیم شاهی و فروغ استان ظالمان به دست آوردنفیلم های نظامی و دفاعی گسترش عمران و آبادی و کاهش بالا رفتن امید زندگی و همچنین دخالت مستقیم مردم در امور کشور را نام برد.

امام جمعه فلاورجان مجموعه پیشرفتها نظام را مقتدر کرده است؛ دشمن از این تاقتدار به وحشت افتاده است و بارها اذعان به ناتوانی کرده است؛ اگر ایران مقتدر نبود دیگران بر آن سلطه داشتند؛ مظلومان جهان از آن درس نمی گرفتند و امروز شاهد انقلاب‌های جدیدی در منطقه نبودیم.

وی خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ایران مولفه هایی دارد که باید از آن مراقبت کرد زیرا مراقبت از آنها باعث اقتدار و ماندگاری این نظام می‌شود؛ برطرف کردن آسیب ها، مبارزه با فساد، مدیریت جهادی برای مقابله با آسیب ها، استقامت و پایداری بر اصول و ارزشهای انقلاب، فریب دشمن را نخوردند و تهدیدها نهراسیدن و مقابله با تهدیدها مولفه هایی است که می تواند موجب اقتدار انقلاب شکوهمند اسلامی ایران شود.

حجت الاسلام قدوسی با اشاره به این مطلب که راهپیمایی میلیونی ۲۲ بهمن امسال  در پیش است تاکید کرد:  همه باید احساس تکلیف کرده و با مشت های گره کرده و اتحاد هرچه بیشتر برای خود تکلیف بدانیم و با حضور در راهپیمایی امسال مشت محکمی بر دهان دشمنان و بدخواهان این نظام به زنیم.

کشورهای اسلامی در خصوص یمن در خواب هستند و هیچ کمکی حتی به صورت زبانی نمی کند طبق آخرین آمار  بیش از ۵ هزار کودک در یمن کشته شده‌اند و ۷۶ درصد از جمعیت این کشور دچار سوء تغذیه است و حدود هفت نفردر این کشور حتی یک وعده غذایی هم ندارد زیرساخت‌های این کشور از بین رفته و آل سعود و هم‌پیمانانش همچنان در حال جنایت در این کشوراست؛ سازمان ملل نیز مانند گذشته در سکوت مطلق در مقابل این جنایات قرار دارد.

انتهای پیام / کد خبر39163

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار