پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
در آستانه برگزاری کنگره ملی سرداران و 1300 شهید خط شکن شهرستان فلاورجان:

تور سبز شهدای خط شکن فلاورجان


تور دوچرخه سواری سبز شهدا به عنوان یکی از برنامه‌های کنگره ملی شهدای شهرستان به همت جمعی از ورزشکاران دوچرخه سوار شهرستان و با همکاری جمعی از مسئولین و شهرداران شهرهای مختلف شهرستان و هیئت دوچرخه سواری فلاورجان برگزار شد و قرار است تا زمان اجلاسیه کنگره یعنی اردیبهشت ۹۷ با حضور در شهرهای دیگر شهرستان ادامه یابد.


 

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” به نقل از روابط عمومی کنگره شهدای شهرستان فلاورجان ، تور دوچرخه سواری سبز شهدای فلاورجان در راستای استقبال از کنگره ملی سرداران و ۱۳۰۰ شهید خط شکن شهرستان فلاورجان امروز پنج شنبه ۱۰  اسفند ۹۶ با حضور در گلزار شهدای شهر فلاورجان و میثاق با شهدا به سمت گلزار شهدای شهرهای زازران و قهدریجان حرکت کرد.

رکاب زنان پس از طی مسیر چند کیلومتری ابتدا در گلزار شهدای شهر زازران حاضر شده و با غبارروبی ، اهدای گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهیدان این شهر ادای احترام کرده و پس از قرائت میثاق نامه شهدای خط شکن ، تابلویی از این میثاق نامه به رسم یادبود توسط دوچرخه سواران و فرماندار شهرستان فلاورجان آقای هدایت ، به  شهردار شهر زازران جناب آقای مؤمن زاده اهداء کردند.

پس از این مراسم ، تور دوچرخه سواری سبز شهدا عازم شهر قهدریجان شده و بعد از زیارت مزار شهدای گمنام ، در گلستان شهدای این شهر نیز حضور یافته و پس از قرائت میثاق نامه و اهدای تابلویی از این میثاق نامه به بخشدار قهدریجان آقای زمانی  و شهردار شهر قهدریجان جناب آقای قاسمی با عطرافشانی و اهداء گل به مقام شامخ شهدای این شهر نیز ادای احترام نمودند.

تور دوچرخه سواری سبز شهدا به عنوان یکی از برنامه‌های کنگره ملی شهدای شهرستان به همت جمعی از ورزشکاران دوچرخه سوار شهرستان و با همکاری جمعی از مسئولین و شهرداران شهرهای مختلف شهرستان و هیئت دوچرخه سواری فلاورجان برگزار شد و قرار است تا زمان اجلاسیه کنگره یعنی اردیبهشت ۹۷ با حضور در شهرهای دیگر شهرستان ادامه یابد.

 

متن میثاق نامه قرائت شده نیز بدین شرح می باشد:

میثاق با سردارا  ن و ۱۳۰۰ شهید خط شکن شهرستان فلاورجان

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا﴿۲۳﴾

در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند

(و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.

سوره مبارکه الأحزاب آیه ۲۳

“حمد و سپاس خدای بی‌نیاز و منان را سزاست که توفیق عهد و پیمان با خون سالار شهیدان و همزیستی و همبستگی با شهدا را به ما عطا فرمود.

سلام بر مهدی انتظار سبز دوران ها و آرمان مجسم عدالت خواهان و نوید بخش صبح در انتظار شب

سلام بر شهیدان و سالار شهیدان و امام شهیدان

درود میفرستیم به ارواح غیور مردانی که از وادی علم و معرفت به فیض عظیم شهادت نائل آمدند.

و درود می فرستیم به ۱۳۰۰ شهید خط شکن شهرستان فلاورجان که با رشادت و جانفشانی خود در هشت سال دفاع مقدس حماسه ای بزرگ آفریدند تا هم اینک ما بتوانیم با افتخار و در امنیت و اقتدار کامل سر بلند کنیم و عزت و سربلندی میهن عزیزمان را به رخ دشمنان ذلیل این مرز و بوم بکشیم.

ما ورزشکاران دوچرخه سوار همراه با مسئولین دلسوز شهرستان ، ضمن میثاق با قهرمانان حقیقی این شهرستان یعنی شهیدان خط شکن ، با بانگ رسا اعلام می داریم که: «تکریم شهدا به آن است که ملت هرگز در برابر سلطه گران مستکبر سر خم نکند… یاد شهیدان باید در فضای جامعه زنده باشد…  زنده نگه داشتن یاد شهدای انقلاب باعث تداوم حرکت انقلاب اسلامی است…نمک نشناسی حق شهدا این است که در راهی که آنها باز کرده اند حرکت نکنیم… فعالیت ها در تجلیل از یاد شهیدان باید با این هدف باشد که معارف شهادت یعنی ایثار و ایمان در مخاطبان به معنای واقعی کلمه نافذ شود».

پروردگارا با رحمانیت به ما و مسئولین عزیز ما لطف بفرما تا با بصیرت انقلابی و تلاش جهادگونه خود در این راه ثابت قدم باشیم و ارزش های والای اسلام را در جامعه زنده نگه داریم و در حفظ ولایت مداری، امنیت، اخلاق و حقوق هموطنان‌مان کوشا باشیم.

انتهای پیام / کد خبر39374

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار