پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
فرماندار فلاورجان:

کنگره ملی شهدا بستر مناسبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت


اولین سمینار ملی ازادگان سرافراز  جمعه ۱۸ اسفند ماه با حضور ازادگان، رزمندگان ، و مسئولین بنیاد حفظ اثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان  ، موسسه پیام آزادگان و همچنین مسئولین شهرستان و کنگره ملی شهدای فلاورجان در اردوگاه شهدای شهر درچه برگزار شد .


 

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” به نقل از روابط عمومی کنگره ملی سرداران و ۱۴۰۰ شهید خط شکن شهرستان فلاورجان اولین سمینار ملی ازادگان سرافراز ۱۸ اسفند ماه با حضور ازادگان، رزمندگان ، و مسئولین بنیاد حفظ اثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان  ، موسسه پیام آزادگان و همچنین مسئولین شهرستان و کنگره ملی شهدای فلاورجان در اردوگاه شهدای شهر درچه برگزار شد .

 

فرماندار فلاورجان اصغر هدایت ضمن اظهار خرسندی از حضور در بین ازادگان سرافراز گفت: کنگره ملی شهدا تا کنون برکات زیادی برای شهرستان داشته است .‌

وی در ادامه افزود: عمق بخشی به فرهنگ ایثار و شهادت نیاز امروز ما است زیراکه این نیازها به طور عینی در بین رزمندگان جبهه مشهود و همین امر با فرماندهی رهبر کبیر انقلاب امام خمینی میسر شد.

هدایت بیان کرد: یکی از عوامل تقویت ارزشهای دفاع مقدس حضور در بین ازادگان و رزمندگان بزرگوار است از این رو کنگره ی ملی شهدا بستر مناسبی را برای معرفی شهدا و ترویج ارزش های دفاع مقدس فراهم کرده است.

مسئول شورای سیاست گذاری کنگره ملی ۱۴۰۰ شهید شهرستان اظهار کرد : زمانی که کنگره فعالیت خود را اغاز کرد ما تصور نمی کردیم که هر کدام از این شهدا خود به تنهایی یک فرهنگ ایثار و شهادت و انقلاب باشند .

اصغر هدایت در پایان تشریح کرد: فلاورجان با جمعیتی بالغ بر ۲۵۰ هزار نفر جمعیت، ۱۳هزار رزمنده، ۱۴۰۰ شهید ، ۲۰۰ ازاده، و۳۴ سردار و همچنین وجود خانواده های دو شهید و سه شهید از افتخارات کشور است .

 

در ادامه همایش ، نفرات برگزیده سمینار شعرها و خاطرات خود را برای حضار خواندند و همچنین عباس شاه زیدی متخلص به خروش از شاعران ملی استان اصفهان که در محضر مقام معظم رهبری  نیز شعر خوانده بودند در این مراسم با شعر زیبای خود حاضران را به فیض رساندند.

 

رونمایی از کتاب رسته از زنجیر خاطرات ازاده سرافراز حیدر وکیلی سهرفیروزانی به قلم قاسم علی بختیار با همت کنگره ملی شهدا و همکاری انتشارات ستارگان درخشان از دیگر برنامه های اجرایی در این مراسم بود .

 

در پایان جلسه از نفرات برگزیده در دو بخش شعر و خاطره نویسی تجلیل شد.

 

نفرات برگزیده بخش شعر:

 

نفر اول: علی سلیمیان باعنوان شعر: مادر منتظر

 

نفر دوم : مطهره عباسی با عنوان شعر : هوای صبح

 

نفر سوم: محمد علی جعفری با عنوان شعر پرواز از قفس

 

نفرات برگزیده بخش‌ خاطره:

 

نفر اول: مهدی عطایی با عنوان خاطره : دوستی با رئیس دژبانی عراقی

 

نفر دوم : محمد جواد نظری با عنوان خاطره: اردوگاه موصل

 

نفر سوم: هاجر باقری با عنوان خاطره: تنوع غذایی

انتهای پیام / کد خبر39392

مطالب مرتبط

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار