شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
گزارش/

دعوا بر سر لحاف پوسیده ملانصرالدین آغاز شد

در حالی که زمان زیادی تا انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۸ داریم اما با دید و بازدید های نوروزی به نوعی مشاهده می شود دعوا بر سر لحاف پوسیده و قدیمی ملانصرالدین آغاز شده است و از هم اکنون طیف های سیاسی سودای مجلس را در سر می پرورانند.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” در ایام نوروز در حالی که خبر خاصی در شهرستان نبود اما طیف هایی که مدعی حزب بازی در فلاورجان هستند جلساتی را با نام دیدوبازدید نوروزی طیف خود انجام دادند.

از یک سو اصلاح طلبان در روز ۱۲ فروردین یک جلسه ای را با نام دیدار های نوروزی برگزار کردند که در این برنامه “سیستانی” معاون سابق استاندار که با حضور مهرعلیزاده از مسند قدرت کنار رفت به همراه نماینده ای از حزب اعتماد و ملت استان شاخص های برنامه را تشکیل می دادند و البته یک چهره آشنا در شهرستان یعنی منصورعلی رحیمی نیز که از پس از انتخابات دور قبل مجلس در شهرستان چهره شد نیز حضور داشت.

می توان حدس زد در جلسه ای که سی چهل نفر حضور داشتند و بزرگان اصلاح طلب شهرستان از جمله مهندس اسماعیل زاده و کاظمی که بزرگترین نظریه پردازان و مغزهای متفکر این جریان هستند در کنار رهبران معنوی اصلاحات شهرستان غایبانی بودند که نبود آنها خیلی به چشم آمد چه گذشته است.

از سوی دیگر یک کانال تلگرامی با حدود ۹۰ عضو خبر از جلسه اصول گرایان شهرستان داده بود که نه محل جلسه مشخص بود و نه اعضای حاضر در آن و همچنین معلوم نیست چرا این جلسه امنیتی بوده یا محرمانه که نباید هیچ خبر رسمی از آن به بیرون درز کند.

شاید اصلا جلسه ای برگزار نشده است و تمام صحبت های نوشته شده در آن کانال زاییده افکار فردی است که در یکی دو سال گذشته برای پیدا کردن جایگاه در فضای مجازی چندین کانال و گروه ایجاد کرده است.

البته وقتی که در خبر آن کانال تلگرامی آمده است طیف طرفدار احمدی نژاد می توان نتیجه گرفت که اصول گرایان در آن جلسه جایگاهی نداشته اند و بیشتر جریان انحراف و مشائیسم بوده اند که در ایام اخیر نیز در کل کشور تحرکاتی داشته اند.

صرف نظر از برگزاری هر دو جلسه و به فرض اینکه قبول کنیم اصول گرایان نیز جلسه برگزار کرده اند چند نکته قبلا توجه است که باید در اینجا ذکر شود؛ اول اینکه اصلاح طلبان یکی دو سالی است این سنت را بجا می آورند و در واقع برخی معتقد اند این خدمتی از شهردار قبلی فلاورجان بود که به اصلاح طلبان شهرستان سروسامان داد و موجب شد از یک حرکت نامنظم و فشل به سمت یک جمع منسجم حرکت کنند و نتیجه آن را نیز در ۹۴ و افزوده شدن چند هزار رای به سبد کاندیدای خود مشاهده کردند؛ هرچند خود اصلاح طلبان این حرف را قبول ندارند اما حضور نزدیکان شهردار سابق در جلسه گواه همین مساله است.

نکته دوم در این جلسات در واقع شفاف بودن جلسات اصلاحات و گنگ بودن جلسه اصول گرایان است که این نشان دهنده این مطلب است که افراد منتقد نماینده کنونی که در پوشش اصول گرایی قرار دارند نمی خواهند نامشان فاش شود تا اگر موسوی دوباره به میدان آمد و در لحظه آخر با اقبال روبرو شد بتوانند دوباره به پشت سر وی بیایند و مدعی شوند که ارای زیادی را به سبد وی آورده اند.

از تمام این حرف ها که بگذریم باید ادعا کرد هرچه به جلو حرکت کنیم؛ می بینیم وضعیت سیاسی در حال تغییر است و کم کم مردم شهرستان دارند به آن پختگی سیاسی که انتظار داشتیم می رسند و اصلاح طلب و اصول گرا در حال رنگ باختن در جامعه است و فضای مجازی در این زمینه نقش غیر قابل انکاری داشته است به طوری که در سال های آینده شاید ببینیم مردم از هر دو طیف عبور کرده و حرکتی می کنند که نشان دهند حنای این دو جماعت در حال رنگ باختن است.

از هرچه که بگذریم به طور واضح مشخص است که دعوای جدید بر سر “لحاف پوسیده ملانصرالدین” آغاز شده است و جریانان می خواهند این لحاف را هر طور شده تصاحب کنند و البته باید تا حدود یک سال و نیم دیگر صبر کنیم تا حقایق را مشاهده کنیم ولی هر اتفاقی می افتد امیدواریم که انتخابات ۹۸ محل خالی کردن عقده های سیاسی نشود و آنکس که واقعا درد مردم در دل و آرزوی خدمت به مردم رنج کشیده شهرستان فلاورجان در سر دارد بر مسند قرار گیرد.

انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۸ همین فردا است و شب به صبح برسد می بینیم ۴ سال انتقادات آغاز خواهد شد.

گزارش: سیدسعید موسوی درآمدی

انتهای پیام / کد خبر39457

جستجو

نظرسنجی

آیا از عملکرد شوراهای شهر و روستای این دوره رضایت دارید؟

بارگذاری ... بارگذاری ...

آخرین اخبار